W sobotę, 13 października, uczestniczyliśmy w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świetlicy w Czarnym Lesie. Wydarzeniu towarzyszył piknik rodzinny pod hasłem "Poznaj Swego Sąsiada tego bliższego i dalszego", z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

W to ciepłe, sobotnie popołudnie, na uroczystość na polanie u zbiegu ulic Wiązowej i Kalinowej, przybyli licznie mieszkańcy Czarnego Lasu, oraz władze samorządowe gminy, w tym Burmistrz Grzegorz Benedykciński i wiceburmistrz Piotr Galiński. Uroczystość prowadziła gospodarz tego terenu – Sołtys Czarnego Lasu Ewa Błońska.

Po krótkich okolicznościowych przemówieniach nastąpiło podpisaniu aktu erekcyjnego i przy aplauzie mieszkańców wmurowanie kamienia węgielnego. Po ceremonii mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu fortepianowego mieszkańca Czarnego Lasu - Błażeja Dziomdziora.

Warto tutaj zaznaczyć, że jak obiecał Burmistrz, w miejscowości powstanie wkrótce też boisko. Mieszkańcy Czarnego Lasu we wrześniu br. Uchwałą Zebrania Wiejskiego jednogłośnie zadecydowali ze zamiast placu zabaw i fitnessu, życzyliby sobie boiska umożliwiającego grę w piłkę nożną, koszykówkę, czy siatkówkę. Miejsce takie powstało już na terenie miejscowości i zostało sfinansowane w większości z Funduszu Sołeckiego. Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie przygotowanym pod boisko.

Tuż po uroczystości, zgormadzeni mieszkańcy przeszli na teren placu zabaw, gdzie rozpoczął się piknik rodzinny pod hasłem "Poznaj Swego Sąsiada tego bliższego i dalszego". Nie zabrakło tam atrakcji dla dzieci i dla ich opiekunów. Animacje, warsztaty i malowanie buziek, zajęły czas milusińskim. W tym czasie dorośli mogli pożywić się potrawami przygotowanymi na tę okazję przez swoich sąsiadów. Ustawione na placu stoły uginały się pod ciężarem przepysznych domowych wędlin i ciast. Nie zabrakło też pysznej grochówki, jak i ogniska z kiełbaskami.

Wielokrotnie pisaliśmy na naszych stronach o działaniach mieszkańców Czarnego Lasu i energicznej Sołtys pani Ewie Błońskiej. Dziwiło nas to, że tak zintegrowana społeczność nie ma swojego miejsca spotkań, jakim jest świetlica. Znając aktywność mieszkańców tej miejscowości mamy pewność, że będzie to perfekcyjnie wykorzystany obiekt. Kibicujemy też mieszkańcom w ich dążeniach do budowy boiska!

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Czarny las doczekał się świetlicy!


To może Cię zainteresować: