22 marca br. została podpisana umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Radoniach. Prace obejmą budowę budynku świetlicy i zagospodarowanie terenu przyległego z wyłączeniem budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej.

Główna inwestycja zlokalizowana jest na działkach nr ew. 36/18 i 36/20 obręb 0027 Radonie, przy ul. M. Gogola i ul. Centralnej w gminie Grodzisk Mazowiecki. Nieliczne elementy inwestycji (np. zjazd na działkę, przyłącza) znajdują się też na działkach sąsiednich.

Budowany budynek świetlicy jest wolnostojący, parterowy, bez podpiwniczenia, z dachem dwuspadowym pokrytym blachą. Konstrukcja budynku: fundament- płyta żelbetowa monolityczna, ściany- bloczki gazobetonowe, dach- kratownice drewniane prefabrykowane. Elementy wykończeniowe budynku: posadzki- płytki gresowe; cokoły- tynk żywiczny; ściany na zewnątrz- tynk cienkowarstwowy mineralny, deska syntetyczna, panele z blachy; ściany wewnątrz- tynk cem-wap, gładź gipsowa, płytki ceramiczne (np. w sanitariatach); sufit podwieszany- płyty gk. Stolarka drzwiowa- aluminiowa i drewniana, stolarka okienna- PCV. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną. wod-kan, grzewczą (ogrzewanie z pompy ciepła), klimatyzacyjną, wentylacyjną (mechaniczną i grawitacyjną) i teletechniczną.

Zagospodarowanie terenu obejmuje wykonanie m.in. placu manewrowo-parkingowego, opaski i chodników wokół budynku, śmietnika, zjazdu z drogi, przyłączy i instalacji zewnętrznych, oświetlenia terenu, małej architektury, ogrodzenia i zieleni urządzonej.

Termin realizacji inwestycji – 360 dni od dnia zawarcia umowy.

Wykonawca – WIG – DAR Dariusz Kozłowski, Kałęczyn, ul. Radziejowicka 142, 05 – 825 Grodzisk Mazowiecki.

Koszt inwestycji– 1 346 342,18 zł brutto.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: