Mieszkańcy Pęcic mogą cieszyć się już nową świetlicą. 28 października br. odbyło się jej uroczyste otwarcie.

- Nowa świetlica to piękny obiekt i niech jak najdłużej służy mieszkańcom ! To będzie miejsce, w którym toczyć się będzie dobre życie, bo to jest nasze miejsce. Dziękuję wszystkim za przybycie i ogromne podziękowania dla mieszkańców, koła gospodyń wiejskich "O rety, kobiety", Pozytywnie Nastrojone oraz sołtysa, Waldemara Widlickiego za gorące przyjęcie nas wszystkich! Wierzę, że ta świetlica stanie się źródłem radości, spotkań i wspólnych chwil dla naszej społeczności - powiedziała wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka.

W wydarzeniu uczestniczyli bardzo licznie mieszkańcy, a także zaproszeni goście: radni z przewodniczącą rady gminy, Beatą Rycerską na czele, ksiądz proboszcz, Jacek Zbyszyński, który poświęcił obiekt, a także sołtysi sąsiednich miejscowości, przewodniczący zarządów osiedli oraz członkinie lokalnych kół gospodyń wiejskich.

W trakcie  otwarcia  nowej świetlicy nie zabrakło atrakcji: wystąpiły mieszkanki Pęcic z chóru „Pozytywnie Nastrojone”, dzieci znakomicie bawiły się na pokazie iluzji, a rodzice wraz z najmłodszymi  wzięli udział w warsztatach twórczych. Na zakończenie wieczoru został przygotowany niesamowity pokaz ognia i światła w wykonaniu artystów z Jo Art Show.  Z okazji otwarcia świetlicy została opracowana przez mieszkańca, Pana Daniela Wolborskiego, wystawa pt.:  "Dzieje Pęcic" , a na słodki poczęstunek zaprosiły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Pęcic. 

Prace nad budową świetlicy rozpoczęły się w lutym 2022 r.  Nowa świetlica oferuje blisko 250 m² powierzchni użytkowej, w tym główną salę zajęć  o powierzchni prawie 102 m², w pełni wyposażone zaplecze kuchenne wraz z magazynem, 3 toalety, pomieszczenia techniczne oraz ciąg komunikacyjny. Na zewnątrz budynku wybudowany został drewniany taras, a nad nim dwie zadaszone pergole. Świetlica jest w całości dostosowana dla osób z niepełnosprawnością. Wyposażona jest w rozwiązania ekologiczne: pompę ciepła, panele fotowoltaiczne, a także system do zbierania wody deszczowej, "Wodołapacz". Zagospodarowano teren wokół świetlicy - ustawiono urządzenia zabawowe, powstało linarium i „fabryka piasku”, a także zamontowano nowe ogrodzenie, ławki oraz stojaki na rowery. Całość inwestycji wyniosła 3 434 567,44 zł, w tym otrzymaliśmy dofinansowanie zewnętrzne w wysokości 150 000 zł na budowę pokrycia dachowego.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uroczyste otwarcie świetlicy w Pęcicach


To może Cię zainteresować: