Gmina Brwinów konsekwentnie realizuje program budowy świetlic w sołectwach, które są miejscem, w którym mieszkańcy mogą realizować swoje pasje. W sobotę 9. września odbyła się uroczystość otwarcia od dawna oczekiwanej przez mieszkańców świetlicy w Kaniach.

Wszystkich uczestników uroczystości przywitała gospodarz obiektu - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Sobczak, która tym razem wystąpiła w stroju krasnoludka. Małe skrzaty „rozstąpiły” drzewa, zaś burmistrz odnalazł klucz do świetlicy, który, o dziwo, miał kształt grzybka kani.

Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński podziękował wszystkim zaangażowanym w budowę tego obiektu, a na ręce skrzata Anny Sobczak przekazał symboliczny klucz do świetlicy. Ewa Kochman, która będzie szefową placówki, poinformowała o formach działalności świetlicy oraz przygotowanej dla mieszkańców ofercie zajęć.

W dużej sali, można było obejrzeć pierwszą wystawę która stanowi zalążek świetlicowej galerii. Prezentowany tu był zestaw fotografii zatytułowany „Teleport fotograficzny” których autorem jest Artur Pawłowski, mieszkaniec Kań, laureat wielu nagród i wyróżnień. Stare fotografie mieszkańców osiedla a wcześniej przedwojennej wsi Siekierki, prezentowane  w projekcie Korzenie Siekierek, zainspirowały Artura Pawłowskiego do własnych poszukiwań artystycznych. Autor sfotografował bohaterów lub rodziny bohaterów dawnych zdjęć w miejscach, gdzie wcześniej powstały stare fotografie, używając przy tym rekwizytów i detali sprzed lat. Z tych zdjęć i ich historycznych odpowiedników wyłonił się nowy obraz rzeczywistości z nową opowieścią. Na wystawie prezentowane są pary zdjęć, które łączą te same osoby, przedmioty lub miejsca, ale różni czas. Organizatorem wystawy jest Dom Kultury Dorożkarnia.

Uroczystość uświetnił  koncert trójki świetnych wokalistów, którzy zabrali nas do krainy piosenki francuskiej. W wykonaniu artystów, których mieliśmy już okazję podziwiać podczas Otwartych Ogrodów, usłyszeliśmy wiele najznakomitszych piosenek z repertuaru takich sław jak: Edith Piaf, Dalida, Joe Dassin.

O godzinie 17 odbyło się doroczne spotkanie burmistrza Kosińskiego z mieszkańcami Kań. W niedzielę, w nowo otwartym obiekcie mieszkańcy wzięli udział  w pikniku rodzinnym odbywającym si pod hasłem „Igraj z kolorem”. Tego dnia można było również podziwiać nowy obiekt a także zapisać się na zajęcia.

Budowa świetlica w Kaniach rozpoczęła się w połowie maja 2020 r., na  działce o powierzchni 3000 m.kw. położonej przy ulicy Piłsudskiego. Kosztem 2.718 tys. zł. powstał nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni użytkowej 404 m.kw., z dużą salą główną, dwiema pracowniami, zapleczem kuchennym i toaletami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Na poddaszu znajdują się pomieszczenia techniczne.

Na zewnątrz powstał plac zabaw dla dzieci oraz siłownia plenerowa. Świetlica będzie korzystała z własnej energii, dostarczanej przez panele fotowoltaiczne.

Wykonawcą obiektu była firma MKL-BUD sp. z o.o. z Warszawy.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kolejna świetlica otwarta


To może Cię zainteresować: