Gmina Brwinów dba o bezpieczeństwo kierowców, pieszych i rowerzystów. W tym roku w Czubinie i Milęcinie zostały zainstalowane radarowe wyświetlacze prędkości. Inwestycje powstały w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”.

W Czubinie przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 z drogą powiatową 1509W oraz w Milęcinie przy drodze powiatowej 4108W (Brwinów – Milęcin – Błonie) zostały zamontowane radarowe wyświetlacze prędkości. Diodowe wyświetlacze typu LED sygnalizują kierowcom, z jaką prędkością poruszają się po drodze. Urządzenie dokonuje pomiaru i wyświetla prędkość jadących samochodów. W przypadku znacznego przekroczenia prędkości ponad dopuszczalny limit urządzenie sygnalizuje pulsującym czerwonym napisem „Zwolnij” i informuje o grożącym mandacie wraz z punktami karnymi. Kierowcy jadący zgodnie z przepisami otrzymają komunikat „Dziękuję”. Urządzenie ma także możliwość archiwizacji danych dotyczących rejestrowanych prędkości i daje wgląd w statystyki.

Zadanie pn. „Montaż radarowego wyświetlacza prędkości w Czubinie” oraz „Montaż radarowego wyświetlacza prędkości w Milęcinie” współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021”. Kwota dofinansowania to 10 000 zł na każde zadanie.

Radarowe wyświetlacze prędkości nie są nowością w gminie Brwinów. W 2020 r. dziesięć takich urządzeń stanęło przy drogach powiatowych, gdzie kierowcom często zdarzało się przekroczyć dozwoloną prędkość. W Brwinowie są one zlokalizowane przy ul. Powstańców Warszawy (w rejonie ul. Wygonowej), ul. Wilsona (w pobliżu skrzyżowania z ul. Sportową) oraz ul. Piłsudskiego. Z kolei w sołectwach znajdują się one przy ul. Kasztanowej w Żółwinie, ul. Książenickiej (w pobliżu ul. Małej) w Owczarni oraz przy drogach powiatowych we wsiach Moszna (przy moście nad Utratą), w Kotowicach i w rejonie Osiedla Słonecznego w Kaniach.

Wyświetlacze wpływają na zmniejszenie prędkości pojazdów oraz powodują wzrost świadomości kierowców. Informacje o przekroczeniu prędkości, a także o wysokości grzywny i ilości punktów karnych za dane wykroczenie mają spowodować, że łamiący przepisy zdejmą nogę z gazu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: