W miniony weekend wraz z mieszkańcami Pruszkowa bawiliśmy się na dniach ich miasta. Nie zabrakło tu atrakcji dla każdego.

Sobota upłynęła przemiło przy dźwiękach muzyki ludowej. To za sprawą PDF – Pruszkowskich Dni Folkloru, podczas których na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły liczne zespoły ludowe, w tym ZTL Pruszkowiacy – Pruszkowska publiczność, jak wiadomo, jest najcudowniejsza – mówił nam Piotr Grządkowski – dyrektor zespołu. – Jesteśmy pruszkowskim zespołem i uwielbiamy tu występować. Super jest to, że występujemy na skwerze ZSL Pruszkowiacy. To wydarzenie tutaj to jest dopełnienie PFD. Cieszę się, że ta impreza odbywa się z Budżetu Obywatelskiego, bo widzimy, że jest potrzebna, nie tylko po widzach, ale także po ludziach, którzy chcą oddać swój głos na folklor. Jest to miód na nasze serce.

Trzeba przyznać, że artyści oczarowali publiczność, a kończący pokaz Pruszkowiaków występ z Gooralem, wzniósł pojęcie folkloru na zupełnie inny poziom, łącząc klasyczną muzykę góralską ze współczesnym klubowym brzmieniem.

Dni Pruszkowa 2023 - dzień pierwszy

Dzień wieńczył występ zespołu Sound’n’Grace. Historia grupy zaczyna się w 2005 r., gdy Ania Żaczek i Kamil Mokrzycki spotkali się ze sobą. W chwili obecnej zespół liczy ponad 20 wokalistów. Zespół łączy ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove i r’n’b. Warto dodać, że występ zapowiedziała osoba, która wylicytowała taką możliwość na tegoroczny WOŚP – Magdalena Storzysz.

Niedziela upłynęła pod hasłem występów młodzieży z pruszkowskich szkół i przedszkoli. Dzieci prezentowały swoje talenty, a rodzice z podziwem oglądali ich pierwsze kroki na profesjonalnej scenie. Popołudniowe występy rozpoczęła orkiestra dęta „Pruszkowianka”, po niej zagrał lokalny zespół Bluesmaszyna, po którym zgromadzoną publiczność w jeszcze pogodny, ale i nostalgiczny nastrój wprowadził Andrzej Poniedzielski. Święto miasta zamykał koncert zespołu exMaanam, który przypomniał znane wszystkim od pokoleń utwory w oryginalnym i niepowtarzalnym brzmieniu.

Dni Pruszkowa 2023 - dzień drugi

Przez te dwa dni nie zabrakło też innych atrakcji. Chyba wszystkie jednostki miasta przygotowały z tej okazji swoje stoiska. Można było też oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim. Na głodnych czekały liczne foodtrucki. Bardzo fajnym pomysłem była też zainicjowana tego dnia akcja „zbieraj pieczątki”, w której osoby będące na 8 miejskich imprezach mogły wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Dni Pruszkowa 2023 - dodatkowe atrakcje

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: