W sobotę, 15 stycznia br., w kościele św. Jadwigi Śląskiej odbył się koncert Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” oraz Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego, który patronatem objęli: starosta pruszkowski Krzysztof Rymuza, prezydent Pruszkowa Paweł Makuch, starosta grodziski Marek Wieżbicki  oraz burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski.

W imieniu proboszcza parafii, ks. kanonika Grzegorza Jaszczyka, artystów i zebranych powitał wikariusz ks. Łukasz Dańczak.

Artystów krótko przedstawili: dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury (MCK) Aneta Majak oraz  dyrektor ZTL „Pruszkowiacy” Piotr Grządkowski. Noworoczne życzenia artystom i słuchaczom koncertu złożył burmistrz Piotr Remiszewski.

A potem była uczta dla uszu i oczu. Podczas koncertu usłyszeliśmy wiele kolęd i góralskie pastorałki, w wykonaniu ZTL „Pruszkowiacy” z  towarzyszeniem muzyków pod dyrekcją Bogdana Niedzgorskiego oraz Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego pod dyrekcją  Tomasza Delimeta. Trudno było nie wzruszyć się słysząc  kolędę „Bóg się rodzi” w wykonaniu „Pruszkowiaków” z towarzyszeniem Milanowskiej Orkiestry Dętej. Wspaniałe brzmienie. Nie muszę dodawać, że artyści bisowali.

Pomysłodawcą współpracy ZTL „Pruszkowiacy” z Milanowską Orkiestrą Dętą jest kierownik artystyczny „Pruszkowiaków ”- Piotr Zaliwski.
Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” powstał w lutym 1979 r. Zespół tworzy ok. 160 artystów. Nie wszyscy mogli wystąpić w milanowskim kościele, gdyż by się nie zmieścili. Przez ponad 40 lat działalności Zespół wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą prezentując folklor z kilkunastu regionów Polski. “Pruszkowiacy” zdobyli wiele nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Milanowska Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego jest znacznie „młodsza”. Działa przy MCK od 2016 r. Grają w niej nie tylko profesjonaliści, ale również amatorzy, wyszkoleni przez dyrygenta Tomasza Delimeta. Wśród muzyków dało się zauważyć kilkuletniego chłopca.

Rewizyta Milanowskiej Orkiestry Dętej będzie miała miejsce w Pruszkowie, gdzie w dniu 23 stycznia odbędzie się podobny koncert.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert Noworoczny w Milanówku


To może Cię zainteresować: