W dniu 17 grudnia br., w sali widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury przy ul. Hubala 5 w Pruszkowie odbył się piękny koncert, którego współorganizatorami byli Stowarzyszenie „Za Pruszków” i Pruszkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa. W wykonaniu śpiewaczki operowej, operetkowej i musicalowej – Anny Marii Adamiak usłyszeliśmy kolędy, arie i piosenki. Spotkanie prowadził Paweł Świętorecki, który mówi o sobie „z wykształcenia jestem ekonomistą, z zawodu bankowcem, a z zamiłowania śpiewakiem”.

Zebranych powitał prezes Stowarzyszenia „Za Pruszków” – Arkadiusz Gębicz. W trakcie koncertu usłyszeliśmy 4 kolędy:  Wśród nocnej ciszy, Cicha noc, Jezus malusieńki i Biała noc. Następnie śpiewaczka zaproponowała nam 2 arie z operetek Franza Lehara: Giuditty „Kto me usta całuje ten śni” oraz czardasza Ilony z „Cygańskiej miłości”. Potem usłyszeliśmy „Memory” z musicalu Cats i „Przetańczyć całą noc” z „My Fair Lady”. Były jeszcze melodie 20-lecia i wspomnienia o piosenkarzach, którzy je wykonywali: „Sex appeal” (Eugeniusz Bodo), „Na pierwszy znak” (Hanka Ordonówna) i „Ja się boję sama spać” (Tola Mankiewiczówna). Zebrani nie byli w stanie pożegnać się z Anną Marią Adamiak, która na bis wykonała „Tango Jalousie” i „Time to say goodbay”. Razem z Pawłem Świętoreckim wspominaliśmy także polskie tradycje bożonarodzeniowe.

Na zakończenie należy dodać, że Maria Anna Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, wydziału wokalno – aktorskiego, specjalność – śpiew solowy; Akademii Świętokrzyskiej – wychowanie muzyczne; Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie – podyplomowe mistrzowskie studia wokalne oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Pieśni – katedra kameralistyki. Solistka czynnie koncertująca w kraju i zagranicą (Niemcy, Hiszpania, Norwegia, Irlandia, Ukraina, Litwa).

Paweł Świętorecki, do niedawna mieszkaniec Pruszkowa, obecnie mieszka w Grodzisku Maz., śpiewał w Zespole Pruszkowiacy, dalej uczy się śpiewu i jest współautorem książki o Elżbiecie Ryl-Górskiej „Uśmiech Primadonny”.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Świąteczne spotkanie z kolędą, arią i piosenką


To może Cię zainteresować: