W czwartek w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie odbył się koncert charytatywny pt. „Przylądek św. Mikołaja” zorganizowany przez Szkołę Podstawową dla Dzieci z Autyzmem „Przylądek” i Centrum Handlowe Nowa Stacja pod honorowym patronatem Krzysztofa Rymuzy – Starosty Pruszkowskiego.

Świąteczny koncert charytatywny zorganizowano, by zebrać pieniądze na budowę „Domu na zawsze” dla podopiecznych szkoły, która powstanie w Parzniewie. Rodzice obecnych uczniów „Przylądka” martwią się o przyszłość swoich dzieci, jak sami powiedzieli podczas wydarzenia. – Pragniemy bezpiecznego miejsca dla naszych dzieci, gdy nas już zabraknie.

Warto zaznaczyć, że w koncert zaangażowało się wiele osób. Między innymi Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch oraz Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza objęli wydarzenie patronatem honorowym, a sponsorem akcji zostało centrum handlowe Nowa Stacja. Wsparcie okazała też WKD, a medialnie pomogła Telewizja Telkab.

Na scenie wystąpili: Czesław Mozil, Zespół Tańca Ludowego Pruszkowiacy, Rewia Dziecięca „Sylaba”, Orkiestra OSP Nadarzyn i uczniowie ze Szkoły „Przylądek”. Super, że artyści tacy, jak Czesław Mozil, są w stanie działać pro bono. Warto też dodać, że ostatnimi czasy ZTL Pruszkowiacy oraz Mozil ściśle ze sobą współpracują. Razem nagrywają teledyski do nowych płyt wokalisty, a obejrzeć je można w serwisie YouTube.

Koncertowi towarzyszyło również otwarcie wystawy fotograficznej: „Zostań niebieskim aniołem!” Autorem zdjęć jest Maciej Bochnowski, twórca projektu „Pruszkowiak”. Wystawa prezentuje osoby, które pomagają z całego serca osobom z autyzmem i w ogóle osobom niepełnosprawnym. Dobroczynność jest dla nich naturalnym elementem życia, niezbędnym jak oddychanie. Na zdjęciach znajdą się: biznesmeni, samorządowcy, dyplomaci, aktorzy, artyści, przedstawiciele świata kultury i sportu. Wystawa będzie prezentowana w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, w Centrum Handlowym Nowa Stacja w Pruszkowie oraz na ogrodzeniu „Domu pod Bocianem” w Pruszkowie.

ZTL Pruszkowiacy jest nieodłącznym elementem kultury w Pruszkowie. Ich barwne stroje, występy taneczne i piękny śpiew przyciąga na sale setki ludzi. Zespół zrzesza setki dzieciaków, które swoimi koncertami porywają całą publiczność. W ostatnich dniach miał miejsce też coroczny Koncert Mikołajkowy. Na scenie pojawili się tylko i wyłącznie młodsi uczestnicy. Ponad 100 osobowy zespół dzieci i młodzieży zaprezentował tańce i piosenki z różnych regionów Polski, a moc kolorów i piękno muzyki zapewniło niezapomniane wrażenia dla wszystkich widzów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: