Święto Pruszkowa

fot. UM Pruszków

Ostatni weekend maja obfitował w wydarzenia. Mieszkańcy Pruszkowa też nie mogli liczyć na nudę. Tu 27-29 maja można było brać udział w programie zawierającym liczne atrakcje kulturalne i sportowe, które zostały przygotowane z okazji Dni Pruszkowa.

Tegoroczne Dni Pruszkowa cieszyły się niemałym zainteresowaniem. Nic dziwnego, przygotowanych zostało wiele atrakcji – od licznych stoisk wystawców i foodtrucków, po animacje dla dzieci, warsztaty, konkursy, gry terenowe, stanowiska artystyczne i edukacyjne, po aktywności sportowe, wystawy i koncerty. Na scenie nie zabrakło znanych i lubianych artystów - Lady Pank, Natalia Kukulska, Arek Kłusowski, Ray Wilson – Genesis Classic oraz Waldemar Malicki i Soliści Filharmonii Dowcipu „Naga prawda o klasyce” byli niekwestionowanymi gwiazdami wydarzenia.

- To pierwsze prawdziwe Dni Pruszkowa po pandemii i mieszkańcy bardzo ciepło przyjęli wszelkiego rodzaju aktywności, które im zaproponowaliśmy. Do dziś spotykam się z bardzo miłymi słowami ze strony mieszkańców, którzy nie zawiedli i licznie przybyli na wydarzenie. Słyszałem opinie, że to najlepsze Dni Pruszkowa do tej pory, więc poprzeczka jest wysoko postawiona na przyszły rok – mówi Prezydent Paweł Makuch, który podkreśla również znaczenie licznych podmiotów, zaangażowanych w organizację imprezy. – Od samego początku bardzo mi zależało, żeby na Dniach Pruszkowa zaprezentować to, co mamy, ale byliśmy też otwarci na oferty podmiotów zewnętrznych, którzy bez najmniejszego problemu mogli się tu wystawić i pochwalić swoimi osiągnięciami czy zasobami. Gościliśmy m.in. Fundację Nowe Teraz z Warszawy, a w niedzielę był dzień weterana. Pogoda nie zepsuła nam w sobotę szyków i odbył się też wspaniały koncert Lady Pank. Staraliśmy się bardzo szeroko dotrzeć do wszystkich zainteresowanych i rzeczywiście każda grupa wiekowa mogła znaleźć coś dla siebie. Szczególnie ciepło wspominam niedzielę, gdzie zaprezentowała się Orkiestra Dęta „Pruszkowianka”, przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych czy Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. To był w pełni taki pruszkowski dzień.

Dodatkową atrakcją był turniej eliminacyjny Mini Mistrzostw Świata w piłce nożnej dla rocznika 2015, który odbył się na stadionie MKS Znicz, a także oficjalne rozpoczęcie lata z kajakami i rowerami wodnymi.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Święto Pruszkowa


To może Cię zainteresować: