Dni Międzyborowa

fot. Weronika Sadowska

Po dwóch latach nieobecności w kalendarzu wydarzeń Gminy Jaktorów, powróciły Dni Międzyborowa. Już po raz XXII mieszkańcy mogli wziąć udział w szeregu atrakcji kulturalnych i sportowych.

Po raz pierwszy Dni Międzyborowa zorganizowane zostały w 1999 r. przy okazji nadania Szkole imienia Józefa Jagielskiego. I to właśnie od obchodów Dnia Patrona rozpoczęły się tegoroczne wydarzenia. W piątek uczniowie ZSP w Międzyborowie brali udział w uroczystych apelach z udziałem pocztów sztandarowych. Właściwe wydarzenia, w których udział brali już wszyscy mieszkańcy, zorganizowane zostały w niedzielę. Rozpoczęły się one od atrakcji, które oprócz zachęcenia do spędzenia wolnego czasu na sportowo, miały za zadanie pokazanie walorów przyrodniczych i historycznych miejscowości. W ciągu dnia odbył się XVI Rajd Rowerowy „Czarna stopa” i bieg rekreacyjny na stadionie, w których dla najlepszych przewidziano nagrody niespodzianki. Dzień wcześniej grupa młodzieży odwiedzała Wydmy Międzyborowskie, a w dniu festynu taką możliwość mieli wszyscy chętni mieszkańcy gminy, których oprowadzał Witold Modrzejewski.

Główną atrakcją niedzieli był jednak festyn rodzinny, na który przybyło wielu mieszkańców. Rozpoczął się on od Mszy Św. w Kościele w Międzyborowie. Po niej uczestnicy wydarzenia przenieśli się na teren szkoły, gdzie zebranych przywitała Orkiestra Dęta Międzyborów. Uroczystości nie mogłyby się odbyć również od przyznania dyplomów „Przyjaciel Szkoły”. Na terenie szkoły nie brakowało także innych atrakcji. Uczniowie przygotowali ciasta, sałatki, napoje i inne przysmaki, a rada rodziców loterię fantową. Pracownicy Urzędu Gminy uświadamiali mieszkańców na temat ekologii, harcerze z Hufca Jaktorów przygotowali gry i zabawy dla najmłodszych, Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała akcję „Książka za książkę”, a uczniowie koła chemicznego pokazali kilka ciekawych doświadczeń. Nie zabrakło także kącika plastycznego dla dzieci, kącika zabaw przedszkola Baśniowa Kraina, symultany szachowej Klubu Wrzos Międzyborów, pokazu pojazdów elektrycznych oraz pokazu wozu strażackiego i strażackiej grochówki. Na scenie pokazy artystyczne przygotowali uczniowie szkoły, a wieczorem wystąpił zespół Z tylu chmur i Kuba Szmajkowski – absolwent szkoły. W międzyczasie na hali sportowej odbywała się gala taneczna, zorganizowana przez Szkołę Tańca Wonder Dance. Wydarzenia zakończyły się XXII Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Grodziskiego Dzieci i Młodzików w Biegach o Puchar Starosty Grodziskiego.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Dni Międzyborowa


To może Cię zainteresować: