W dniu 30 września 2012 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowej szkoły w Książenicach, połączone z prezentacją szkoły dla mieszkańców. Pierwsze uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektu odbyło się 3 września, gdy dzieci rozpoczynały w niej naukę.

Książenicka placówka budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców i radnych. Wielu przeraża koszt jej budowy i wyposażenia mogący sięgać 21 mln złotych. Nie da się jednak ukryć, że pod względem warunków dla uczących się tam dzieci, jest to obiekt w najwyższym standardzie. Liczy on blisko 3600 m2. Na terenie szkoły znajduje się także kompleks boisk sportowych oraz plac zabaw. Klasy lekcyjne są przestronne, liczą średnio po 60 m2. Przy wejściu do szkoły znajduje się biblioteka oraz część stołówki, na dole jest wypożyczalnia książek, a na antresoli czytelnia dla dzieci starszych. Szkoła wyposażona jest w obiekty sportowe i teren zielony. W szkole znajdują się nowoczesne pracownie: baletowa, w której już prowadzone są zajęcia taneczne, informatyczna, muzyczna, plastyczna, w przyszłości pojawi się językowa, przyrodnicza i matematyczna. Uczniowie poszczególnych klas mają osobne sale zabaw. Na piętrze znajdują się pracownie dydaktyczne. Razem ze szkołą wybudowana została sala sportowa o powierzchni 650 m2, z miejscami dla publiczności i pełnym zapleczem sanitarnym. Warto zaznaczyć, że sam budynek szkoły w Książenicach powstał w ciągu roku. Proces budowy szkoły prześledzić można było na wystawie fotograficznej w hallu.

Budynek przewidziany jest dla ok 450 uczniów. Obecnie zapisanych jest już ok. 300 dzieci. Obwód szkoły obejmuje miejscowości:

  • Książenice
  • Marynin
  • Opypy
  • Urszulin
  • Kady
  • Radonie: ul. Borowikowa, ul. Gogola (od ul. Widokowej do ul. Sobolowej), ul. Gościnna, ul. Jaskółcza, ul. Konarowa, ul. Krańcowa, ul. Modra, ul. Motylkowa, ul. Podleśna, ul. Przytulna, ul. Ptasia, ul. Roślinna, ul. Sowia, ul. Spacerowa, ul. Stokrotkowa, ul. Szczygla, ul. Widokowa, ul. Źródlana, ul. Żywiczna
  • Szczęsne: ul. Bażancia, ul. Czyżyka, ul. Derkacza, ul. Fiołkowa, ul. Kosa, ul. Łagodna, ul. Orla (numery parzyste od ul. Widokowej do ul. Łagodnej, tj. od nr 2 do 46), ul. Prosta, ul. Strusia, ul. Wilgi, ul. Zięby

Po oficjalnych podziękowaniach ze strony Burmistrza i dyrektor szkoły Katarzyny Galli rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu dzieci, w tym dzieci z Książenickiej szkoły oraz młodych artystów z Nieświeża z Białorusi. Na zakończenie części oficjalnej odsłonięta została tablica pamiątkowa z podziękowaniami za bezpłatne przekazanie gruntu pod nową szkołę przez rodzinę Państwa Śledzińskich.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uroczyste otwarcie szkoły podstawowej w Książenicach


To może Cię zainteresować: