Jest wykonawca ośrodka kultury w Książenicach

fot. materiały inwestora

Kolejny krok w kierunku budowy ośrodka kultury w Książenicach. W ostatnim czasie rozpisany został przetarg na tę długo wyczekiwaną inwestycję. Dziś znamy jego rozstrzygnięcie.

O potrzebie budowy ośrodka kultury i centrum Książenic mówi się od dawna. Dla wielu mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się miejscowości jest to bardzo ważna inwestycja. Dlatego jeszcze w grudniu 2022 r. podpisano umowę na jego budowę. – Projekt nowego Ośrodka Kultury został zlecony projektantowi, który odpowiadał za wykonanie projektu Szkoły Podstawowej w Książenicach. Opracowana kompozycja ma oddawać charakter miejsca Książenic – mówił wówczas Grzegorz Benedykciński. Obiekt ma posiadać częściowo trzy piętra, w tym techniczną przestrzeń skrytą pod dachem skośnym. W budynku będzie mieścić się sala wielofunkcyjna. – Przewidujemy salę koncertową, z której skorzysta do 200 osób. Warto wspomnieć o specjalnym miejscu dla urzędnika gminy, który będzie obsługiwać mieszkańców z okolicznych miejscowości, m. in. z Radoni czy Marynina. W ten sposób mieszkańcy nie będą musieli bezpośrednio zwracać się do głównego urzędu z wyjaśnieniem spraw – mówił Grzegorz Benedykciński.

Od tego momentu upłynął prawie rok na projektowanie budynku, po czym rozpisany został przetarg. Budynek będzie miał sześć stref funkcjonalnych: strefa wejściowa, sala konferencyjna, mediateka, strefa biurowa, strefa socjalna, pomieszczenia techniczne. Wejście główne prowadzi do strefy wejściowej – holu, z którego dostępne są wszystkie pozostałe strefy funkcjonalne kondygnacji parteru. Istotnym aspektem układu funkcjonalnego jest projektowana sala konferencyjna o wysokości dwóch kondygnacji. Na piętrze I znajduje się strefa mediateki. Powierzchnia użytkowa to 687 m2.
W przetargu wpłynęło aż 16 ofert, z których 8 mieści się w budżecie gminy, czyli kwocie 9,7 mln zł, Najniższa oferta w przetargu jest o prawie półtora miliona złotych niższa i wynosi 8,3 mln zł. Złożyła ją firma Maxx-Bud Sebastian Kamiński.

Termin realizacji to 20 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: