W czwartek w Willi Niespodzianka w Grodzisku Mazowieckim oficjalnie podpisana została umowa projektowo-kosztorysowa. Dokumentacja odnosi się, do nowego projektu, który ma powstać w Książenicach. Realizacja planu obejmuje budowę Ośrodka Kultury.

1 grudnia o godz. 10:30 w Willi Niespodzianka Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński, podpisał umowę dotyczącą projektowo-kosztorysowej budowy. – Projekt nowego Ośrodka Kultury został zlecony projektantowi, który odpowiadał za wykonanie projektu Szkoły Podstawowej w Książenicach. Opracowana kompozycja ma oddawać charakter miejsca Książenic – mówił Grzegorz Benedykciński.

Obiekt ma posiadać częściowo trzy piętra, w tym techniczną przestrzeń skrytą pod dachem skośnym. W budynku mieścić się będzie sala wielofunkcyjna. – Przewidujemy salę koncertową, z której skorzystać będzie mogło łącznie do 200 osób. Warto wspomnieć o specjalnym miejscu dla urzędnika gminy, który będzie obsługiwać mieszkańców z okolicznych miejscowości, m. in. z Radoni czy Marynina. W ten sposób mieszkańcy nie będą musieli bezpośrednio zwracać się do głównego urzędu z wyjaśnieniem spraw – mówił Grzegorz Benedykciński.

Za pomocą akustycznej ściany mobilnej dostępne będą również mniejsze sale konferencyjne. Nie należy zapomnieć  także o pokoju dla obsługi mieszkańców. Dodatkowo wyposażenie obejmie, m. in.: zaplecze, toalety, klatkę schodową, windę dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenia techniczne. Na pierwszym piętrze znajdować się będzie mediateka, która za pomocą szklanych ścian umożliwi czasowe wydzielenie 1-2 pomieszczenia, projektornia, pokój dla personelu, toalety, winda oraz klatka schodowa. Na terenie mediateki będzie mogło przebywać nie więcej niż 50 osób jednocześnie, wliczając w to pracowników i obsługę ośrodka, której planowana liczba ma wynieść ok. 5 osób.  Na poddaszu wydzielone zostaną pomieszczenia techniczne, magazynowe i nieużytkowe. – Na ten moment Książenice są miejscowością liczącą 4 tys. mieszkańców. Docelowo ma w niej zamieszkać 6 tys. W związku z tym Ośrodek Kultury powinien być stworzony z myślą o ludziach – mówił burmistrz.

Projekt ma być wykonany w 330 dni. Po jego realizacji ogłoszony zostanie przetarg na budowę, która realnie rozpocznie się w 2024 r., a jej planowane zakończenie ma nastąpić w 2025 r. Wykonawcą projektu jest firma Akint Sp. Z o.o. z siedzibą w Warszawie. Cena wykonania ma wynieść ok. 193 110,00 zł brutto.

Ważnym aspektem życia publicznego mieszkańców Gminy Książenice, który w znacznym stopniu wpłynie na ich funkcjonowanie, będzie kolejna planowana budowa, która obejmie głównie centrum. Z bliźniaczych budynków, wybudowanych przez prywatną firmę, ma powstać rynek. Przedsięwzięcie to pozwoli postrzegać Książenice jako małe miasteczko.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: