Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Krynicznej, w bliskiej odległości od trasy Pruszków-Grodzisk, powstaje od dawna oczekiwana przez mieszkańców świetlica, która będzie kolejną jednostką Gminnego Ośrodka Kultury Okej w Brwinowie.

W piątek 24 lipca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w powstającym obiekcie. W uroczystości, oprócz gospodarzy – burmistrza i jego zastępców, przewodniczącego Rady Miejskiej, radnych i szefów jednostek Urzędu Gminy Brwinów, wzięli udział również zaproszeni goście: przedstawiciele władz Starostwa Powiatu Pruszkowskiego ze starostą Krzysztofem Rymuzą na czele, ksiądz kanonik Bolesław Bolek – proboszcz parafii w Otrębusach, przedstawiciele wykonawcy prac budowlanych oraz biura projektowego.

Wszystkich zebranych przywitał burmistrz Arkadiusz Kosiński, który w ciepłych słowach podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację tego ważnego dla mieszkańców przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania złożył radnemu z Kań – Zbigniewowi Bartosikowi, który z ogromną determinacją walczył od wielu lat o to, by mieszkańcy jednej z największych miejscowości gminy Brwinów, mieli swoją świetlicę.

Po oficjalnych przemówieniach przedstawicieli gospodarzy oraz gości, odczytany oraz podpisany został akt erekcyjny, który wraz z egzemplarzem ostatniego wydania „Ratusza” umieszczony został w kapsule i wmurowany w ścianie obiektu.

Akt ten dla współczesnych spisano, by świętując jego wmurowanie, mogli poczuć radość i dumę z rozwoju Gminy Brwinów, oraz dla potomnych, by przekazać im, że dzięki konsekwencji i solidnej pracy osiągnąć można upragnione cele i pozostawić ślad dla przyszłych pokoleń.” – głosi dokument.

Nowy obiekt powstaje na dużej, liczącej ok. 3000 m2 działce, którą gmina nabyła w 2015 r. W 2018 r. rozpoczęły się prace porządkowe polegające na usunięciu istniejących tam zdewastowanych zabudowań i oczyszczenia terenu z samosiejek. Po oczyszczeniu terenu przeprowadzona została budowa przyłączy instalacji kanalizacyjnej.

W porozumieniu z mieszkańcami, gmina zdecydowała o budowie obiektu nowoczesnego w formie oraz wyposażeniu. Powierzchnia całkowita świetlicy liczy 429 m2, natomiast powierzchnia użytkowa – 404 m2. Będzie to budynek dwukondygnacyjny z parterem oraz użytkowym poddaszem. Na niższej kondygnacji zaprojektowane zostały: sala główna, dwie pracownie, aneks kuchenny oraz toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pracownie oraz sala główna będą pomieszczeniami wielofunkcyjnymi z możliwością szybkiej adaptacji do różnych potrzeb. Na zewnątrz zaprojektowany został duży zadaszony taras, który będzie znakomitym miejscem do organizowania zajęć na świeżym powietrzu, oraz imprez dla wszystkich mieszkańców. Poddasze będzie pełniło rolę zaplecza technicznego obiektu.

Na zewnątrz powstanie parking dla 17 samochodów, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych, oraz wiata dla 20 rowerów. Ze względów bezpieczeństwa, ciągi pieszy i jezdny zostaną od siebie oddzielone.

Budynek zaprojektował Grzegorz Rycerz, zaś realizatorem prac budowlanych będzie firma MKL-BUD Sp. z o.o z Warszawy. Świetlica uszczupli budżet gminy o kwotę 2 718 000 zł. Udostępnienie obiektu mieszkańcom planowane jest na 2021 r.


Ten, jak i wiele innych ciekawych materiałów dostępny będzie już od środy, 29 lipca br., w numerze 10 naszej gazety!

W numerze między innymi:

  • Trwa budowa ścieżek rowerowych
  • Wywiad z nowym Powiatowym Komendantem Policji
  • Co słychać w sprawie CPK?
  • Problem milanowskiego „Zielonego dołka”
  • Ośrodek marzeń otwarty!
  • Znamy dyrektora CKiO
  • Powstaje nowa świetlica w Brwinowie
  • Jak jedzenie może stać się sposobem na zwiedzanie świata
  • Jak postępują prace przy dworku Chełmońskiego w Adamowiźnie
  • Nowe wodociągi w Żabiej Woli
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: