Eklektyczna, wkomponowana w zabytkową tkankę centrum miasta ale nawiązująca też do budynku Centrum Kultury. Tak będzie wyglądała nowa galeria handlowa, która ma powstać w miejscu rozebranej kamienicy przy ulicy Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim.

Jej elewacja od strony kościoła będzie nawiązywała do starych kamienic. W ten sposób zasadniczo zmieni się ważny, bo reprezentacyjny fragment miasta.

Inwestor szacuje, że budowa galerii może rozpocząć się nawet w połowie 2014 roku. Jeśli nie wystąpią dodatkowe problemy, galeria będzie gotowa w 2015 roku. W sumie do dyspozycji klientów będzie powierzchnia ok 8 tys m2, z czego około 5 tys m2 to powierzchnia handlowa.

Budynek ma cieszyć oczy i satysfakcjonować miłośników historii. Od strony dawnej poczty elewacja ma wyraźnie nawiązywać do charakteru poprzednich kamienic, im bliżej wjazdu do Centrum Kultury, tym więcej odwołań do nowoczesności.

Przyszła galeria handlowa, uzupełni elegancką zabudowę jednej z reprezentacyjnych ulic. Zdaniem burmistrza Grzegorz Benedykcińskiego, to zasadniczo zmieni centrum miasta.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: