Czujność i dociekliwość grodziskich policjantów doprowadziła do zatrzymania kierowcy, który miał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna wyruszył w podróż mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 42-latek usłyszał już zarzut posiadania mefedronu. Po otrzymaniu wyników dalszych badań może także odpowiedzieć za kierowanie autem pod jego wpływem.

Przed północą grodziscy policjanci patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na kierowcę volkswagena, który jechał niepewnie i rozglądał się po okolicy. Postanowili sprawdzić mężczyznę i jego pojazd. Kontrola danych 42-latka wykazała, że mężczyzna jeszcze przez pół roku ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Kierujący twierdził, że o tym nie wiedział. Dodatkowo nieskoordynowane ruchy kierowcy podpowiadały funkcjonariuszom, że może on być nietrzeźwy. Sprawdzony stan trzeźwości nie potwierdził podejrzeń co do alkoholu, więc policjanci nadal szukali powodu dziwnego zachowania mężczyzny. Po kontroli osobistej kierowcy okazało się, że w portfelu przechowuje dwie torebki z podejrzaną białą substancją. Przedmioty zostały zabezpieczone, a mężczyzna osadzony w celi grodziskiej komendy.

Dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze potwierdziły, że znalezioną substancją był mefedron. Meżczyzna przyznał się także do zażycia porcji tego narkotyku przed podróżą, co zostanie potwierdzone wynikami badań. 42-latek usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających. Po wykonaniu kolejnych czynności najprawdopodobniej odpowie także za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków i złamanie sądowego zakazu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: