Jeszcze we wrześniu ruszą prace przy obwodnicy

źródło: STRABAG

27 sierpnia br. w grodziskim Centrum Kultury podpisana została umowa na budowę zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Koszt inwestycji to 145,5 mln zł, a zrealizuje ją firma STRABAG.

Ten dzień bez wątpienia zapisze się w historii Grodziska. Jak mówił Burmistrz Grzegorz Benedykciński, dla miasta jest to najważniejsza inwestycja komunikacyjna od czasu budowy drogi żelaznej Warszawsko-Wiedeńsiej.

Całe wydarzenie rozpoczęło się tuż po godzinie 16.00 i miało bardzo uroczystą oprawę. Na tę okazję, oprócz przedstawicieli wykonawcy, do Grodziska przybył Marszałek Adam Struzik, wojewódzcy radni i przedstawiciele Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich – z budżetu tej instytucji realizowana jest obwodnica. Transmisję wideo z tego wydarzenia mogą zobaczyć Państwo na naszym portalu lub po zeskanowaniu kodu QR.

Prace przy realizacji tego ponad 7-kilometrowego odcinka drogi rozpoczną się w drugiej połowie września br. i zostaną ukończone pod koniec 2022 r. Wartość kontraktu to ponad 145 mln PLN brutto, z czego 116 mln zł pokryje unijna dotacja. Zachodnia Obwodnica Grodziska Mazowieckiego powstanie w nowym śladzie drogi wojewódzkiej nr 579 i połączy węzeł Grodzisk Mazowiecki na autostradzie A2 z miejscowością Kałęczyn. Trasa została zaprojektowana jako jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu. W jej ciągu powstaną 3 nowe mosty, w tym most na rzece Mrowna i wiadukt drogowy nad linią kolejową 447. Inwestycja obejmuje ponadto budowę dróg serwisowych i ścieżek rowerowych oraz 5 skrzyżowań, w tym 3 rond. Na odcinkach o łącznej długości 1,6 km zostaną zamontowane ekrany akustyczne, które zapewnią mieszkańcom okolicznych posesji zabezpieczenie przed hałasem komunikacyjnym.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: