Kradli akumulatory ze stara

W ciągu jednego dnia od zgłoszenia kradzieży, grodziscy policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o dokonanie tego przestępstwa i odzyskali zabrane przedmioty. 3 mężczyzn i kobieta usłyszeli zarzuty kradzieży akumulatorów z samochodu ciężarowego. Funkcjonariusze ustalili, że 31-latek i 23-latka dokonali takiej kradzieży również miesiąc temu. Jacek F. i Anna G. przyznali się do obydwu czynów. Cała zatrzymana czwórka dobrowolnie poddała się karom w zawieszeniu. Za kradzież grozi im nawet po 5 lat więzienia.

Właściciel stara zgłosił grodziskim policjantom nocną kradzież dwóch akumulatorów ze swojego pojazdu. Swoje straty wycenił na ponad 1200 złotych. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się poszukiwaniem sprawców tego przestępstwa. Kryminalni szybko wytypowali podejrzewane osoby i pojechali do ich miejsca zamieszkania. W okolicy wytypowanej posesji zauważyli samochód, w którym jechało 3 mężczyzn i kobieta. Wśród pasażerów policjanci rozpoznali podejrzewane osoby. Po kontroli auta okazało się, że jest w nim wiele śladów, wskazujących na niedawne przewożenie części samochodowych. Wszystkie osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia.

Policjanci szybko ustalili, że zatrzymana czwórka wracała właśnie po sprzedaży swoich łupów. Obydwa skradzione akumulatory zostały odzyskane w skupie złomu. Dwóch 31-latków, 54-latek i 23-latka usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania ich kradzieży. Dodatkowo okazało się, że miesiąc temu również doszło do podobnej kradzieży akumulatorów z tego samego pojazdu. Policjanci wyjaśnili, że tego przestępstwa również mógł dokonać jeden z zatrzymanych mężczyzn i kobieta. 31-latek i 23-latka przyznali się do obydwu czynów. Jacek F., Anna G., Radosław F. i Marek W. dobrowolnie poddali się karom w zawieszeniu. Za kradzieże grozi im nawet po 5 lat więzienia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Kradli akumulatory ze stara


To może Cię zainteresować: