Muzyczna podróż z chórem CANTATA

W niedzielę, 10 czerwca, na swój 100 Jubileuszowy Koncert zaprosił mieszkańców Grodziska i okolic chór CANTATA, istniejący od 2003 roku. Pomysłodawcą założenia chóru był Andrzej Okurowski. Jest to chór mieszany, czterogłosowy. Obecnie śpiewa w nim około 20 osób.

Podczas niedzielnego koncertu, który odbył się w sali widowiskowo-kinowej Centrum Kultury w Grodzisku Maz., mogliśmy usłyszeć świetnie wykonane utwory nie tylko polskie, ale również z kilku krajów europejskich, Afryki i USA.
Chórem dyrygowała z wdziękiem Barbara Paszkiewicz, absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej, zaś przewodnikiem w muzycznej podróży był tenor Jacek Wolszczak, który z humorem prowadził koncert, „szukając” czasem podpowiedzi w prezentacji multimedialnej wyświetlanej na ekranie nad sceną, przygotowanej przez Martę Żółkiewską.
Publiczność, która wypełniła prawie całą salę widowiskowo-kinową, nagradzała artystów gromkimi brawami, domagając się bisów.
Do śpiewanej na zakończenie koncertu pieśni „Vive l’amur” zaproszono na scenę znajdujących się na widowni byłych członków chóru oraz burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego.
Jak powiedział pod koniec koncertu, prowadzący go Jacek Wolszczak, chór tworzą ludzie z pasją, ludzie różnych profesji, a najwięcej jest w nim nauczycieli. Jest to zespół amatorski, choć to określenie do tego chóru nie pasuje. Nie można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić.

Chór wystąpił w składzie:
Soprany: Katarzyna Nowacka, Estera Lipińska, Ilona Marczak, Agnieszka Strzałkowska, Emilia Siedlecka, Anita Stojanowska, Katarzyna Tryniszewska, Karolina Żółkiewska
Alty: Anna Iwanicka, Anna Mikos, Emilia Młodyszewska, Aurelia Sobieraj, Marta Żółkiewska
Tenory: Adrian Breski, Błażej Lipiński, Jacek Wolszczak
Basy: Michał Kazimierski, Marcin Lipiński, Piotr Sierociński

Chórowi życzymy wielu sukcesów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: