Nowa szkoła już za 2 lata

W Gminie Grodzisk Mazowiecki powstanie nowa placówka oświatowa. Budynek Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi ma pojawić się już za 2 lata we wsi Szczęsne. Z założenia nowy obiekt ma odciążyć placówki z centrum miasta, gdzie z każdym rokiem przybywa nowych uczniów.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński już podpisał umowę z wykonawcą, który zajmie się realizacją inwestycji w I etapie. Zakres prac obejmuje budowę dwukondygnacyjnego budynku przedszkola i łącznika wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Orlej. Przy obiekcie powstanie tymczasowe boisko z nawierzchnią trawiastą. Dodatkowo wybudowane zostaną chodniki, droga wewnętrzna, zjazdy, parkingi i plac manewrowy, wykorzystywany na apele szkolne. Cały teren zostanie oświetlony, monitorowany i ogrodzony. Część wybudowanych i wyposażonych pomieszczeń nie będzie użytkowana po I etapie prac. W tej formie szkoła będzie funkcjonować przez kolejne 3-4 lata.

- To jest dopiero początek inwestycji – I etap prac, który jest niezbędny do rozładowania szkół podstawowych na terenie Gminy. Szczególnie myślę tu o Adamowiźnie, Księżenicach i szkole nr 6, gdzie mamy bardzo przeciążone klasy i dużą zmianowość. Za 2 lata planujemy ogłoszenie przetargu na budowę dalszej części placówki, który będzie zakończeniem inwestycji w całości. Docelowo szkoła pomieści ok. 700 uczniów i 250 dzieci w oddziałach przedszkolnych. To rozwiąże problem gminy na najbliższych kilka lat. Jeśli trend na zamieszkanie w gminie się utrzyma, to za kilka lat będzie trzeba budować kolejną placówkę – mówi Burmistrz.

Obiekt wybudowany ma być do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że już w roku szkolnym 2022/2023 znacznie poprawi się komfort pracy i nauki we wszystkich szkołach na terenie gminy.

- Bardzo długo oczekiwana inwestycja przez społeczność Grodziska Mazowieckiego. Życzymy wykonawcy, aby realizacja inwestycji przeszła sprawnie i bez przeszkód, mimo trudnych warunków związanych z korona wirusem. Oczekujemy tego. Mieszkańcy będą się temu bacznie przyglądać, a my jako radni dziękujemy Panu Burmistrzowi za szybkie przygotowanie się do rozpoczęcia prac – mówiła podczas spotkania radna, przewodnicząca komisji oświaty Aleksandra Kapuściak.

Do przetargu zgłosiło się 19 firm. Ostatecznie wybrano Lindner Polska Sp. z o.o., która wykona to zadanie w I etapie prac za 10 392 069,45 zł.


Ten, jak i wiele ciekawych artykułów dostępny będzie w numerze 13 naszej papierowej gazety!

W numerze między innymi:

  • Znamy raport z konsultacji
  • Mała retencja - Dobre praktyki w Podkowie Leśnej
  • Umowa na budowę obwodnicy podpisana!
  • Wotum z przygodami
  • Trwają Otwarte Ogrody,
  • Cała Polska czyta Słowackiego
  • Szpital inwestuje w sprzęt
  • Ludzie, zakładajmy chóry
  • Historia dworu w Kłudzienku
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: