W ręce grodziskich policjantów wpadło 2 mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. 26-latek i 29-latek zostali zatrzymani po zabraniu kurierowi wartościowej paczki, za którą nie zapłacili. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnymi dozorami. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o napadzie na pracownika firmy kurierskiej, na miejsce pojechali grodziscy policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że pod adres w Makówce została dostarczona przesyłka pobraniowa. Kiedy kurier realizujący zlecenie poprosił odbiorcę o opłatę za zamówioną paczkę, ten  wyrwał mu ją, a jego towarzysz obezwładnił pracownika gazem łzawiącym. Po zdarzeniu obaj napastnicy uciekli do lasu.

Grodziscy kryminalni natychmiast podjęli poszukiwania sprawców. Wykonanie szeregu działań i ustaleń doprowadziło policjantów do 26-latka i 29-latka. Zatrzymani przyznali się do udziału w zdarzeniu, podczas którego zabrali kurierowi zamówioną biżuterię, a następnie sprzedali ją. 29-latek miał wymyślić sposób na łatwy zarobek, a 26-latek pomóc mu w  kradzieży zamówionego przedmiotu.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty wspólnego dokonania rozboju. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnych dozorów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: