W marcu, wraz z pierwszym wiosennym powiewem, partia Razem zawiązała Okręg Pruszkowsko-Grodziski. Członkinie i członkowie, którzy od blisko roku działali w Warszawie, ale sercem czują się bliżej powiatów grodziskiego i pruszkowskiego, postanowili działać na rzecz lokalnej wspólnoty.

Wielu z naszych Czytelników zapewne kojarzy już partię Razem. Nazwisko Adriana Zandberga zabłysło podczas pamiętnej telewizyjnej debaty przedwyborczej. Jego wystąpienie zachwyciło widzów i według powszechnej opinii było najbardziej merytoryczne, ale dla członkiń i członków partii nie było ono większym zaskoczeniem. Określają je raczej jako typowe dla Adriana. „To cały Adrian” – mówią.

Inne nazwiska członkiń i członków tej młodej partii można także często usłyszeć w mediach, np. Marcelina Zawisza czy Maciej Konieczny. Justyna Samolińska była „jedynką” na liście wyborczej Okręgu Podwarszawskiego w ostatnich wyborach, Marcin Górski startował z drugiej pozycji. Obydwoje otrzymali niesamowity kredyt zaufania od wyborców, jak na tak świeże przedsięwzięcie polityczne. Dziś nie spoczęli na laurach, mówią, że każdy oddany na nich głos to ogromna odpowiedzialność, a także duża motywacja do działania, aby nie zawieść swych wyborców.

Partia zgodnie z prawem za otrzymane głosy dostanie subwencję z budżetu, ale póki co jest finansowana ze składek własnych członkiń i członków. Pomimo skromnych środków, charakterystyczne fioletowe logo mogliśmy oglądać w czołówkach programów informacyjnych, podczas niedawnej kulminacji kryzysu konstytucyjnego. To właśnie partia Razem zainstalowała miasteczko pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i za pomocą rzutnika wyświetlała wyrok Sądu Konstytucyjnego na budynku, kiedy to zachodziło podejrzenie, że jego treść nie zostanie opublikowana w przewidzianym do tego terminie.

Razem, podejmując działania w powiatach pruszkowskim i grodziskim, będzie diagnozowało lokalną sytuację i reagowało na problemy społeczności. A potrzeb jest wiele. Już teraz dociera do członkiń i członków partii wiele niepokojących sygnałów, jak np. śmieciowa praca na naszym terenie, zatrważające zanieczyszczenie powietrza, budowa sieci 400 KV na terenie Grodziska Mazowieckiego, która budzi wśród mieszkańców duży sprzeciw. To tylko niektóre przykłady.

W kwietniu i maju partia zamierza organizować spotkania otwarte dla swoich członkiń, członków, sympatyków oraz wszystkich zainteresowanych. Każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść posłuchać, jakie są plany aktywności Razem na rzecz naszych powiatów.

Zapraszamy wszystkich na spotkanie otwarte Zarządu Okręgu, które odbędzie się w L'amour MAISON w Milanówku 10 kwietnia od 15 do 17

Fot. M.Radwański/Razem

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: