Rozbudowa drogi 719 coraz bliżej!

Po wielu latach przepychanek, problemów, konfliktów budowlanych, w ostatnich dniach Wojewoda Mazowiecki wydał zezwolenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 719 w Pruszkowie. Decyzję wydana została z rygorem natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Rozbudowywany będzie około 1 - kilometrowy odcinek w Pruszkowie w okolicy stadionu Znicz-a od ulicy Partyzantów do ulicy Bohaterów Warszawy. Oznacza to zlikwidowanie zwężenie jezdni, na którym od kilkunastu lat tworzą się ogromne korki i z którym pomimo wielu zapewnień władz województwa nic nie robiono.

W ramach podejmowanych działań przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicami: Bohaterów Warszawy i Bolesława Prusa. Powstaną chodniki, ciągi pieszo - rowerowe, kanalizacja deszczowa, a także sygnalizacja świetlna na wszystkich przejściach dla pieszych oraz na skrzyżowaniu z ul. Zacisze.

Problemem przebudowy tego odcinka na obiektywie zajmowaliśmy się od dawna, zarówno my, jak i kierowcy marnujący swój czas stojąc tam w korkach nie umieli zrozumieć dotychczasowej bezczynności władz i wiecznych problemów towarzyszących tej inwestycji. Mamy nadzieję, że po tej decyzji prace ruszą z miejsca i nie przyczynią się do jeszcze większego zamieszania w tym miejscu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: