Rusza przebudowa strażnicy OSP w Izdebnie Kościelnym

Już za rok budynek OSP w Izdebnie Kościelnym będzie nie do poznania. W połowie lipca został rozstrzygnięty przetarg na budowę budynku garażowego z zapleczem socjalnym. Oznacza to rozbiórkę części budynku i zastąpienie go znacznie bardziej funkcjonalnym.
W miejscu istniejącej strażnicy powstanie budynek parterowy z garażem i świetlicą oraz zapleczem socjalnym. Nowy budynek będzie tak jak dotychczasowy, budynkiem parterowym, wolno stojącym, niepodpiwniczonym z poddaszem nieużytkowym o powierzchni prawie 200 m2.

Inwestycja zakłada częściową rozbiórkę istniejącego budynku strażnicy, rozbiórkę zbiornika na nieczystości płynne, istniejącego masztu flagowego, ogrodzenia, bramy wjazdowej, furtki, rozbiórkę placu manewrowego z kostki betonowej, tarasu itp. Oznacza to, że na miejscu starej strażnicy właściwie powstanie nowa.

Zgodnie z planem zbudowany zostanie nowy plac manewrowy przed budynkiem wraz z dwoma zespołami miejsc parkingowych dla 3 i 6 samochodów. Powstanie nowy chodnik wokół budynku, pojawi się nowe grodzenie, nowa brama z furtką, nowy szczelny zbiornik na nieczystości. Budynek zostanie też zaopatrzony w nowe przyłącza wodociągowe, energetyczne i gazowe. Inwestycja będzie kosztować ponad 900 tys zł. Dzięki niej strażacy OSP mają zyskać znacznie lepsze warunki, by nieść pomoc w nagłych sytuacjach. Zyska też miejscowa społeczność, która będzie mogła korzystać z nowej świetlicy. Wykonawca ma czas na realizację zadania do połowy sierpnia 2015 roku.

źródło: grodzisk.pl

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: