Spotkanie zakończyło się rozbojem

Jak może zakończyć się spotkanie z osobą poznaną przez Internet przekonał się ostatnio 22-latek, który poprosił o pomoc grodziskich policjantów. Mężczyzna podczas rozmowy z kobietą został zaatakowany przez jej znajomych oraz okradziony z pieniędzy, telefonu i dokumentów. Funkcjonariusze wyjaśnili, że całe spotkanie zostało zorganizowane przez 48–latkę i jej kolegów w celu zdobycia pieniędzy. Anna S. oraz Sebastian Z. i Michał K. usłyszeli zarzuty rozboju i zostali aresztowani na 3 miesiące.

Grodziscy policjanci zostali poinformowani przez mężczyznę o niefortunnym spotkaniu z kobietą poznaną za pośrednictwem portalu internetowego. Funkcjonariusze wyjaśnili, że podczas rozmowy z 48-latką, zgłaszającego zaatakowało dwóch mężczyzn, którzy grożąc mu kijem baseballowym, zażądali pieniędzy. Do napastników dołączyła również nowa znajoma pokrzywdzonego. Mężczyzna stracił niewielką sumę gotówki, telefon i dowód osobisty, a kolejnego dnia miał dostarczyć napastnikom jeszcze większą sumę pieniędzy.

Policjanci szybko ustalili dane kobiety, a wkrótce także jej znajomych. 48-latka oraz 32-latek i 33-latek zostali zatrzymani. Przy mężczyznach funkcjonariusze znaleźli telefon i dokumenty pokrzywdzonego. Dalsze czynności potwierdziły, że Anna S., Sebastian Z. i Michał K. wspólnie zaplanowali sposób na zdobycie pieniędzy od łatwowiernego mężczyzny.

Cała trójka usłyszała zarzuty wspólnego dokonania rozboju. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grodziscy policjanci apelują o ostrożność i rozwagę podczas nawiązywania kontaktów z nieznanymi osobami.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: