Gmina Grodzisk Mazowiecki szuka odpowiedniego miejsca na urządzenie letniego kąpieliska lub miejsca do odpoczynku nad wodą. Po gruntownej analizie okazało się, że takie może powstać jeszcze w tym roku na grodziskich Stawach Walczewskiego.

Trwa opracowywanie stosownej dokumentacji dotyczącej rewaloryzacji Stawów Walczewskiego. Projekt przewiduje również urządzenie miejsca do wypoczynku nad wodą.

-Chcemy oczyścić i przygotować teren, tak by latem mieszkańcy gminy mogli zrelaksować się tu w czasie upałów. Chcielibyśmy urządzić plażę z kąpieliskiem lub fontannami. Na razie trwa dopracowywanie szczegółów, by wybrać najlepszą koncepcję - mówi burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Plaża powinna powstać jeszcze w tym roku, aby stworzyć alternatywę dla Stawów Goliana. Do Stawów Goliana nie można wchodzić, kapać się w nich, ani pływać, ponieważ nie są one przystosowane do kąpieli. Zeszłoroczne upały sprawiły jednak, że mieszkańcy masowo łamali zakazy a porządku musiały pilnować patrole policji i straży miejskiej.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: