Na drodze dojazdowej do bloków przy ulicy Armii Krajowej 5 i 7 w Grodzisku Mazowieckim wymieniono nawierzchnię, naprawiono studzienki i zbudowano chodnik dla pieszych. Zmianę na lepsze widać już na pierwszy rzut oka.

Roboty związane z wymianą starej nawierzchni rozpoczęły się 18 maja br. i miały trwać 3 tygodnie, czyli do 5 czerwca. Ekipa remontowa skończyła pracę dopiero 1 lipca.

Jeden z mieszkańców zgłosił się do nas z pytaniem, dlaczego przebudowa parkingu trwała tak długo. Lokator z ul. Armii Krajowej twierdził, że spółdzielnia nie poinformowała go ani o przedłużających się pracach, ani o przewidywanym, nowym terminie zakończenia przebudowy. Ponadto, parkowanie aut w innym miejscu było dla niego uciążliwe, bo na Osiedlu „Kopernik” jest zbyt mała ilość miejsc postojowych.

Pytania w sprawie przedłużonych prac na parkingu, wysłaliśmy do Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W pierwotnych założeniach przedmiotem miała być wymiana nawierzchni wewnętrznej drogi dojazdowej w rejonie w/w budynków. W trakcie realizacji ujawniły się nieplanowane roboty: uszkodzone studzienki kanalizacyjne i deszczowe wymagające odbudowy oraz (na wniosek mieszkańców) budowa chodnika wzdłuż budynku przy ulicy Armii Krajowej 5 – odpisała nam Elżbieta Kuchta, kierownik Osiedla „Kopernik”. – W trakcie robót okresowo występowały również niesprzyjające warunki atmosferyczne (intensywne opady deszczu) oraz problemy związane z epidemią koronawirusa (14 dniowa kwarantanna znacznej ilości pracowników firmy brukarskiej) to czynniki wpływające na fakt, iż planowany termin realizacji robót uległ wydłużeniu. Jednocześnie informujemy, że z naszej strony mieszkańcy otrzymują odpowiedzi na zadawane pytanie, szkoda tylko, że w w/w sprawach nie zwrócili się bezpośrednio do nas. 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Warto było czekać


To może Cię zainteresować: