Niedawno ruszyły prace przy nowym parku kieszonkowym na Osiedlu Kopernika. Nie jest to jednak jedyna inwestycja, która w najbliższym czasie poprawi komfort zamieszkania osób tego największego grodziskiego osiedla.

W piątek, 23 lutego podpisane zostały dwie ważne umowy. Pierwsza z nich dotyczyła rewitalizacji placu zabaw znajdującego się w pobliżu bloków Kopernika 2 i 4. Jest to największy tego rodzaju obszar na osiedlu i zajmuje ponad 1000 m2. Plac będzie innowacyjny. Pojawią się na nim najwyższe zjeżdżalnie w Grodzisku. Będą też atrakcje dostępne dla osób niepełnosprawnych. Wykonane zostaną tu też nowe nasadzenia zieleni. Gmina otrzymała ponad 550 tys. zł dofinansowania na ten cel. Plac dostępny będzie przed wakacjami.

Druga umowa dotyczy projektu rozbudowy Pawilonu Kultury. Obiekt ten był pierwszym lokalnym obiektem kulturalnym w Grodzisku otwartym w 2005 r. To po nim powstawały kolejne świetlice. Rozwój miasta sprawił, że okazał się on za mały wobec potrzeb mieszkańców. W ramach prac dobudowane zostaną m.in. sala dla dzieci i sala nowych technologii. Warto dodać, że na ten cel otrzymano prawie 2 250 000 zł dofinansowania.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: