W gminie Jaktorów kompleksy sportowe były zamknięte do 15 czerwca, a place zabaw do 29 czerwca. Dlaczego zostały otwarte tak późno?

Ze względu na COVID-19 zamknięcie przestrzeni publicznych odbyło się tak samo w całym kraju. Ale rząd w pewnym momencie bardzo szybko rozpoczął znoszenie ograniczeń. Jednak w gminie Jaktorów tak się nie stało. Urząd Gminy analizował i analizuje cały czas sytuację. Bardzo mała liczba zakażeń na zachód od Grodziska Mazowieckiego była spowodowana przede wszystkim tym, że mieszkańcy poważnie potraktowali zagrożenie i dostosowali się do sytuacji. Jednak, gdy oswoili się z nową rzeczywistością, stracili czujność i przestali zachowywać wymagane środki ostrożności. Tak niestety jest, że gdy umiera pierwsza lub druga osoba, ludzie są przerażeni, ale gdy słyszą codziennie o zgonach i jest ich już blisko 1 500 w całym kraju, to przestaje to robić wrażenie.

W gminie Jaktorów postanowiono jednak działać bardziej zachowawczo. Dlatego kompleksy sportowe i place zabaw zostały otwarte z dużym opóźnieniem w stosunku do całego kraju. Możliwe, że przyjdzie również czas na wprowadzenie dyżurów w przedszkolach, jednak osoby za to odpowiedzialne muszą być pewne, że nikomu nie stanie się przez to krzywda.

Należy również zwrócić uwagę na liczbę osób poddanych kwarantannie w całym powiecie grodziskim. Pod koniec marca zanotowano 331 osób i liczba ta była uznawana za bardzo wysoką. Obecnie jednak wynosi dużo więcej. Osoby są poddawane kwarantannie w związku z tym, że miały kontakt z osobami zakażonymi. Oznacza to, że koronawirus, pomimo letniej pogody, dalej jest wśród nas i trzeba na niego uważać.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: