Uczniowie szkoły podstawowej im. Jana Pawła II w Baranowie mogą korzystać ze zmodernizowanego placu zabaw. Dzięki wsparciu Centralnego Portu Komunikacyjnego dzieci zyskały nowoczesne miejsce rekreacji i integracji. To pierwsza tego typu inwestycja na terenie sąsiadującym z preferowanym obszarem lotniska Solidarność, całościowo wspierana przez CPK. Skorzystają z niej przede wszystkim najmłodsi mieszkańcy Baranowa i okolic.

Bezpieczna nawierzchnia i nowe zabawki – z tego od dziś mogą korzystać dzieci spędzające czas przy szkole w Baranowie. Modernizacja placu zabaw była jedną z potrzeb zgłoszonych przez wójt gminy – Agatę Trzop-Szczypiorską w imieniu społeczności lokalnej. W środę 1 czerwca przedstawiciele gminy, szkoły i spółki CPK dokonali uroczystego otwarcia. Nowy plac zabaw nie był jedynym prezentem od spółki – wszyscy uczniowie dostali również słuchawki bezprzewodowe.

Cieszę się, że otwieramy odnowiony plac zabaw właśnie dziś, w święto wszystkich dzieci. Mam nadzieję, że zachęci on najmłodszych mieszkańców Baranowa i okolic do spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówi Katarzyna Dobrońska, dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem Inwestycji w spółce CPK. – To kolejna forma wsparcia społeczności lokalnej, jaką udało nam się zrealizować i na pewno nie ostatnia.

Koszt modernizacji placu zabaw wyniósł niecałe 79 tysięcy złotych. Dzieci mogą korzystać z nowej karuzeli, samolotu ze zjeżdżalnią i innych zabawek.

W marcu spółka dofinansowała zakup wozu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Baranowie. Do CPK zgłosiło się również 11 innych jednostek z terenu inwestycji (m.in. OSP Budki Piaseckie, OSP Guzów, OSP Teresin), zainteresowanych wsparciem pieniężnym kupna nowych pojazdów i sprzętu. Ponadto spółka wspiera Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Grodzisku Mazowieckim, które ma swoją siedzibę w Baranowie, poprzez sfinansowanie obozu sportowego dla 36 dzieci i zakup sprzętu przydatnego w sprawnym udzielaniu pomocy.

Obecnie na terenie przyszłej inwestycji CPK dzieje się bardzo dużo – trwają Program Dobrowolnych Nabyć i badania terenu oraz finalizowane są badania przyrodnicze. Spółka CPK sukcesywnie rozszerza zakres współpracy ze społecznością lokalną – tzw. opiekunowie obszaru są w stałym kontakcie z mieszkańcami, odpowiadają na ich pytania dotyczące przygotowań do realizacji inwestycji oraz udzielają wszelkich możliwych informacji.

Z nowego placu zabaw będą mogli korzystać najmłodsi z okolicy, w tym m.in. 154 uczniów - tylu uczęszcza do szkoły podstawowej w Baranowie. W 2022 roku placówka obchodzi stulecie istnienia.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Nowy plac zabaw przy szkole podstawowej w Baranowie


To może Cię zainteresować: