10 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystej gali z okazji 20-lecia Szpitala Zachodniego im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Była to wyjątkowa okazja do wspomnienia dotychczasowych osiągnięć szpitala, jak i porozmawiania o jego przyszłości. Tego dnia szpital dostał też wspaniały prezent – po raz pierwszy rozbłysły światła na nowym lądowisku dla helikopterów.

Uroczystość prowadzoną przez Katarzynę Pakosińską i Burmistrza Tomasza Krupskiego rozpoczął krótki film. Poznaliśmy też historię szpitala. Warto wspomnieć, że wcześniej szpital mieścił się w zabytkowych willach na Turczynku. Budowę nowej placówki rozpoczęto już w 1989 r., lecz szybko ją przerwano. W 1999 r. doprowadzono do ukończenia prac budowlanych. Pierwsze obiekty uruchomiono w 2002 r., pacjentów zaczęto przyjmować w kwietniu 2003 r. W następnych latach otwierano kolejne oddziały, w tym SOR. Obecnie w skład placówki wchodzi 19 oddziałów, 24 poradnie, 5 zakładów diagnostycznych, przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Jak wspominał Burmistrz Grzegorz Benedykciński: – Każdy burmistrz na pewno dąży do tego, by w jego mieście było jak najwięcej ludzi dobrych. A kto może pracować w szpitalu? Tylko ludzie dobrzy, bo chcą pomagać innym. Gdy szpital miał się pojawić w Grodzisku, to wiedziałem, że proporcje ludzi dobrych będą właściwe. Zmieniliście to miasto na lepsze, za co bardzo wam dziękuję.

W swoim wystąpieniu Starosta Marek Wieżbicki wspomniał o tegorocznych inwestycjach w szpitalu, które sięgną 25 mln zł. Dyrektor szpitala Krystyna Płukis dziękowała przede wszystkim pracownikom szpitala za dotychczasową pracę.

O historii szpitala mówił też Marszałek Adam Struzik, który zarówno szpital jak i dyrektor Krystynę Płukis uhonorował medalem „Pro Masovia”. Uroczystość była też okazją do wyróżnień najbardziej zasłużonych dla szpitala osób.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: