Wicepremier "w najlepszym miejscu na Ziemi"

Dziś rano do Grodziska Mazowieckiego przyjechał z wizytą wicepremier Janusz Piechociński. Dzień rozpoczął od śniadania w budynku komendy Powiatowej Straży Pożarnej, a następnie odwiedził grodziskie firmy, w tym najnowszą inwestycję Polkomtela i Cyfrowego Polsatu Moblie Switching Centre and Data Center.

Chciałem Państwa zaprosić do szczególnego miejsca, gdzie najlepiej widać sukces polskiej przedsiębiorczości, polskiego samorządu i nas samych – mówił do zebranych na konferencji dziennikarzy, przed budynkiem Moblie Switching Centre and Data Center ,Janusz Piechociński. Ziemia grodziska pokazuje, że świetnie mogą się lokować wielkie kapitały międzynarodowe, a obok nich wyrastają świetne firmy.

Wicepremier zwracał uwagę na coraz większe znaczenie przemysłu nowych technologii. Zaznaczył, że w obecnym PKB Polski sektor ITC stanowi 4%, a za pięć lat rząd planuje minimum 13%. Podkreślił, że otwarta w miniony wtorek grodziska inwestycja jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Mobile Switching Centre & Data Center będzie pełnić funkcję zaawansowanej technologicznie cyfrowej centrali telekomunikacyjnej dla sieci mobilnej Polkomtela oraz centrum przetwarzania danych dla Cyfrowego Polsatu. Głównym wykonawcą tej wartej 83 mln zł inwestycji jest firma Qumak S.A. Więcej na temat tej inwestycji napiszemy na łamach Obiektywnej Gazety Internetowej w najbliższych dniach.

Podczas konferencji prasowej wicepremier mówił o swoim dzisiejszym pobycie na grodziskiej ziemi rozpoczętym wielkanocnym śniadaniem. Podkreślił wagę wartości chrześcijańskich, ludowych i narodowych, wokół których warto budować wspólnotę i wzajemny szacunek. Mówił także o wizytach w grodziskich firmach.

Jako pierwszą odwiedził Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Grodzisku Mazowieckim, zaznaczając rolę tego niewielkiego, ale ważnego historycznie zakładu. Chwalił grodziską mozzarellę i sery. Zachęcał, by na świątecznym stole nie zabrakło polskich produktów mleczarskich. Podkreślał, że sektor ten odniósł wielki sukces dzięki mądremu wsparciu banku światowego, jak i środków unijnych.

Kolejnym odwiedzonym zakładem była firma Carpol. Wicepremier wskazywał ją jako bardzo dobry przykład firmy rodzinnej z kapitałem polskim, ale także jako przykład biznesu odpowiedzialnego społecznie. Zakład ten ma własne przedszkole, a właściciel, dla 10 młodych małżeństw pracowników ufundował mieszkania.

Dzień w Grodzisku Maz. wicepremier zakończył spotkaniem z kierownictwem WKD i zwiedzaniem grodziskiej elektrowozowni. Wicepremier, przed objęciem rządowych funkcji, słynął ze swojej wiedzy na tematy związane z infrastrukturą, a zwłaszcza z koleją. Podczas rozmów z poruszono wiele tematów związanych z sytuacją dotyczącą zarządzania infrastrukturą kolejową, obsługiwanym taborem i planami inwestycyjnymi przewoźnika.


źródło: WKD

Wicepremier podczas konferencji wspomniał nieśmiało o starcie Burmistrza Grodziska Maz. Grzegorza Benedykcińskiego z pierwszego miejsca z podwarszawskiej listy PSL do Europarlamentu: Chcę Państwu przedstawić kogoś, kto jest moim szczególnym wzorem samorządowej solidnej pracy – 19 lat pełnienia funkcji burmistrza – kolegę Grzegorza Benedykcińskiego i lidera listy podwarszawskiej PSL. – mówił wicepremier.

Burmistrz wspominał pierwsze lata swojej pracy na tym stanowisku, gdy Grodzisk Maz. zmagał się z brakiem pieniędzy i miejsc pracy. Mówił o tym, że dziś w Grodzisku jest 80 dużych firm i jedna z najniższych stóp bezrobocia w Polsce, oraz że pracuje tu wiele osób z okolicznych miejscowości. Zaznaczył, że są to firmy o wysokim poziomie technologicznym, czego najlepszym przykładem jest Mobile Switching Centre & Data Center.  Mam nadzieję, że jest to początek tego, co nam się marzy, żeby tutaj pod Warszawą, w Grodzisku, w najlepszym miejscu w Polsce, powiem śmiało w Europie, zainwestowały firmy technologiczne, innowacyjne, bo przyszłość nasza jest w innowacjach... Ta firma jest wielkim początkiem pięknych zmian  mówił do dziennikarzy zebranych przed najnowszą inwestycją, Burmistrz Grzegorz Benedykciński. Wspomniał również o perspektywach rozwoju istniejących już w grodzisku firm, dzięki którym w przeciągu najbliższych 2 lat przybędzie co najmniej 1000 miejsc pracy. Na koniec zapraszam do Grodziska. To naprawdę najlepsze miejsce na Ziemi! - zakończył swą wypowiedź.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: