1 czerwca o godzinie 0:15 w nocy miało miejsce najechanie samochodu ciężarowego na przejeżdżający przez przejazd kolejowy przy ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Maz. pociąg WKD. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Jest to już drugi groźnie wyglądający wypadek z udziałem samochodu ciężarowego na tym przejeździe, a jak na ironię zakrawa fakt, że w najbliższych dniach podpisana miała zostać umowa na wykonanie sygnalizacji świetlnej między innymi na tym przejeździe.

Wykolejenie spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu pociągów WKD. Na linii zostały jedynie 3 składy, które na odcinku Podkowa Leśna Główna - Warszawa Śródmieście WKD będą kursować co około 45-60 minut. W chwili obecnej trwa podnoszenie składu. Jak tłumaczył nam pan Krzysztof Kulesza, jest to operacja niezwykle trudna, gdyż ze względu na ilość miejsca i znajdującą się nad torami trakcję nie można użyć ciężkiego sprzętu. Dodatkowo przywrócenie składu do ruchu utrudnia fakt, że z szyn wypadły 2 wózki skład. Pierwszy, ruchomy, w czole pociągu, który w chwili obecnej jest już ustawiony na szynach, oraz drugi - umieszczony na sztywno w drugim członie.

Nie jest to pierwszy wypadek na tym przejeździe. Poprzednia kolizja z samochodem ciężarowym na tym przejeździe miała miejsce w 2009 roku i szerzej opisywaliśmy ją tutaj. Niestety, przejazd ten jest bardzo obciążony, a sygnalizacja świetlna nie działa tu od lat, co kilkukrotnie poruszaliśmy w naszych artykułach.

Od kilku lat WKD systematycznie podnosi poziom zabezpieczeń swoich przejazdów. Na wielu z nich wykonano już sygnalizację świetlną lub półrogatki. Na sygnalizację na tym przejeździe przetarg został również rozstrzygnięty i w najbliższych dniach podpisana miała zostać umowa na jej wykonanie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zderzenie WKD z TIRem na Nadarzyńskiej w Grodzisku


To może Cię zainteresować: