Wiele gmin stara się pomóc mieszkańcom w trudnym okresie walki z epidemią koronawirusa. Chyba najaktywniejszą w tym zakresie i najbardziej przewidującą w naszej okolicy jest gmina Jaktorów. Wyprzedzając decyzje ministerstwa, zamknęli jednostki oświatowe, wprowadzili wiele działań wsparcia dla mieszkańców, a teraz każdy mieszkaniec otrzyma maseczkę na twarz wielokrotnego użytku.

O aktywnym zwalczaniu skutków epidemii i walce o zdrowie mieszkańców w Jaktorowie pisaliśmy wielokrotnie. Wsparcie dla osób starszych i objętych kwarantanną, pomoc wraz z lokalnymi aptekami w przygotowaniu płynu dezynfekującego, czy nawet udostępniane na naszym profilu FB transmisje mszy, stanowią dla wielu mieszkańców bezcenną pomoc, której brak w wielu gminach.

W ostatnich dniach Urząd Gminy Jaktorów poszedł o krok dalej i podjął decyzję o zamówieniu dla wszystkich mieszkańców maseczek na twarz wielokrotnego użytku.  Od jutra (tj. 24 marca) pracownicy Urzędu Gminy będą sukcesywnie (w ramach otrzymywanych dostaw) dostarczali maseczki wraz z ulotką bezpośrednio do domów mieszkańców, w ilości zgodnej z liczbą osób zamieszkujących pod danym adresem. Należy pamiętać o tym, że maseczki chronią pod warunkiem ich odpowiedniej dezynfekcji. Niezależnie od stosowania maseczek, należy pamiętać przede wszystkim o podstawowych środkach ostrożności, a w szczególności zachowywaniu odpowiedniej odległości od innych osób.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: