Dziś rano rozpoczęła się dystrybucja maseczek ochronnych dla wszystkich mieszkańców Milanówka. Jest to druga, po Jaktorowie, gmina naszego powiatu, która zapewniła środki ochronne swoim mieszkańcom.

W dzisiejszych czasach maseczki ochronne to towar deficytowy i trudny do zdobycia. Wie o tym każdy, kto w ostatnich dniach planował zakup podobnej maseczki. Dlatego bardzo nas ucieczyła inicjatywa Jaktorowa, a następnie Milanówka o zabezpieczeniu swoich mieszkańców.

Jak zaznaczył Burmistrz Piotr Remiszewski, w pierwszej kolejności był plan aby zadbać o bezpieczeństwo przede wszystkim seniorów oraz innych grup ryzyka. Jednak władze gminy prowadziły negocjacje co do zakupu maseczek w większej ilości, tak aby były dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Od wczoraj maseczki są już w Milanówku. Aktualnie trwa ich pakowanie, w czym pomagają strażacy z OSP i pracownicy Urzędu Miasta.

Ilość maseczek dostarczanych do każdego gospodarstwa domowego będzie określana na podstawie deklaracji śmieciowych jakie zgłaszali mieszkańcy. Do każdej skrzynki razem z maseczkami będzie dostarczony informator o koronawirusie, oraz informacja dotycząca użytkowania maseczki. Dystrybucja maseczek rozpoczęła się wczoraj wieczorem, i  powinna zakończyć w połowie przyszłego tygodnia.

Informując o akcji Burmistrz Milanówka jednocześnie ponawia apel o dostosowywanie się do wszelkich zaleceń, wskazań i rozporządzeń wynikających ze stanu epidemii. Prosi o poważne potraktowanie wyjątkowo trudnej sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia, w której przyszło nam się znaleźć.

Kolejnymi działaniami ochronnymi jakie władze Milanówka podjęły w trosce o zdrowie mieszkańców jest zakup płynu dezynfekującego. Będzie on rozlany do buteleczek o pojemności 50ml i dostarczony do wszystkich mieszkańców. O sposobie dystrybucji buteleczek z płynem zostaną Państwo poinformowani w najbliższym czasie.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Mieszkańcy Milanówka otrzymają maseczki ochronne


To może Cię zainteresować: