Światłowód coraz bliżej

W poprzednich numerach informowaliśmy o działaniach jaktorowskiego urzędu gminy w zakresie wprowadzania sieci światłowodowych umożliwiających mieszkańcom dostęp do szerokopasmowego internetu. A co zmieniło się w ostatnim czasie?

30 września Wójt Gminy Jaktorów Maciej Śliwerski oraz Prezes firmy Netfala Mariusz Chmielewski podpisali list intencyjny o współpracy w zakresie rozwoju internetu szerokopasmowego na terenie gminy Jaktorów. Jest to dla mieszkańców bardzo dobra informacja, ponieważ firma zobligowała się do wprowadzenia szerokopasmowego internetu na większości terenu gminy w przeciągu dwóch lat. Będzie robić to sukcesywnie, a plan o ile nie pokrzyżują go nadzwyczajne przeciwności zakłada, że pierwsi mieszkańcy zostaną podłączeni już na początku 2022 roku.

O planowaną, a tak naprawdę wchodzącą już w etap realizacji inwestycję zapytaliśmy Macieja Kowalskiego, Kierownika Referatu Bezpieczeństwa, Informatyki i Monitoringu jaktorowskiego urzędu gminy:
Podpisanie przez Wójta listu intencyjnego kończy pierwszy z etapów naszych starań o wprowadzenie na terenie gminy Jaktorów szybkiego internetu. Kończy pierwszy, ale rozpoczyna kolejny. Obecnie firma pracuje nad dokumentacją w celu uzyskania wszelkich niezbędnych zgód. Wierzę, że z naszą pomocą będzie to zrealizowane w bardzo szybkim tempie i już w niedługim czasie pierwsi mieszkańcy będą mogli rozpocząć korzystanie z dobrodziejstwa szybkiego i stabilnego internetu za pośrednictwem sieci światłowodowych. Netfala to szybko rozwijająca się firma, która posiada już rozbudowane sieci. Są to między innymi tereny gmin Ożarów, Grodzisk, czy Błonie, a teraz przyszedł również czas na gminę Jaktorów.”

W przypadku zainteresowania mieszkańców gminy Jaktorów podłączeniem do internetowej sieci światłowodowej zachęcamy do wejścia na stronę www.netfala.pl i wypełnienia formularza kontaktowego. A już w następnym wydaniu naszej gazety zapraszamy na wywiad z Prezesem firmy Netfala Mariuszem Chmielewskim. Będziemy go pytać o plany rozwojowe firmy na Zachodnim Mazowszu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: