W dniu 21 września, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ul. Spacerowej, Orange Polska i władze Milanówka podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej w mieście. Milanówek jest drugą gminą w powiecie grodziskim, po Grodzisku Mazowieckim, która zdecydowała się na taką współpracę.

W spotkaniu udział wzięli: Anna Streżyńska - Minister Cyfryzacji, Piotr Muszyński Wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. Strategii i Transformacji, Tomasz Kowal Pełnomocnik Zarządu Orange Polska ds. Rozwoju Sieci Szerokopasmowej, przedstawiciele Firmy Orange Polska oraz mieszkańcy Milanówka.

Podpisane porozumienie ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji w superszybką sieć internetową. Jak  zapewnia Orange Polska, w zasięgu sieci w Milanówku ma się znaleźć 2100 gospodarstw domowych, z czego zdecydowana większość, bo blisko 95 proc., do końca przyszłego roku. Operator planuje przeznaczyć na tę inwestycję  blisko 3,4 mln. zł. Światłowód zostanie położony w każdej ulicy,  w której min. 40% mieszkańców zadeklaruje chęć skorzystania z szybkiego łącza, poprzez wypełnienie i przekazanie odpowiedniej deklaracji. Inwestycja będzie realizowana etapowo. Obecnie firma Orange Polska przeprowadza analizę faktycznego zapotrzebowania na tego typu usługi w Milanówku. Im więcej osób i przedsiębiorstw potwierdzi w miarę szybko zainteresowanie doprowadzeniem sieci do ich nieruchomości i skorzystaniem z usług, tym większa jest szansa na to, iż firma Orange Polska zrealizuje inwestycję na terenie całego Miasta. Dostęp do formularza deklaracji oraz informację o możliwych sposobach jej przekazania znajdą Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta http://www.milanowek.pl/2578,544,internet_300_mb_s.

Tym z Państwa, którzy mają obawy czy dotychczasowa instalacja domowa oparta na miedzianej skrętce nie jest przeszkodą w podłączeniu do światłowodu, przekazujemy informację jaką uzyskał jeden z pytających się o to mieszkańców – nie jest, a jej długość nieprzekraczająca 70 m nie spowoduje tłumienia szybkości. Operator zapewnił również pytających, że zmiana technologii nie wpływa na cenę usługi, która jak dotychczas będzie zależała od rodzaju wykupionego pakietu.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Milanowianie o krok od ultraszybkiego internetu


To może Cię zainteresować: