Internet światłowodowy dla wszystkich

W poprzednim wydaniu przedstawiliśmy Państwu informację na temat listu intencyjnego podpisanego pomiędzy Wójtem Gminy Jaktorów Maciejem Śliwerskim, a Prezesem firmy Netfala Mariuszem Chmielewskim w sprawie rozwoju sieci światłowodowych. Teraz postanowiliśmy zapytać inwestora, jakie są jego plany działania na Zachodnim Mazowszu.

O!: Jesteście Państwo firmą, która działa na Zachodnim Mazowszu. W których gminach można już korzystać z Państwa usług?
Mariusz Chmielewski: Sieć budujemy nieprzerwanie od ponad 16 lat. Świadczymy usługi dostępu do sieci Internet w powiecie warszawskim zachodnim tj. w gminach: Ożarów Mazowiecki, Stare Babice, Błonie, Leszno, Kampinos, w powiecie grodziskim w gminach: Grodzisk Mazowiecki i powiecie sochaczewskim w gminie Teresin.

O!: Podpisał Pan w ostatnim czasie listy intencyjne o współpracy z Wójtami gmin Jaktorów i Żabia Wola. Dla samorządów współpraca ma być bezkosztowa. Jakiej zatem pomocy oczekuje Pana firma od gmin?
M. Ch.: Już w tym miejscu dziękujemy Gminom za nagłośnienie rozpoczęcia realizacji inwestycji, poprzez artykuły w samorządowej prasie i posty w mediach społecznościowych. Poparcie Gmin i umieszczanie przez nie informacji o tym, pomaga dotrzeć z informacją do szerszego grona mieszkańców. Potwierdza to też naszą wiarygodność w oczach tych, którzy nie mieli okazji nas poznać i przekonać się do świadczonej przez nas jakości usług. Ponadto od Gmin oczekujemy, możliwie szybkiego rozpatrywania złożonych przez nas, wymaganych przepisami powszechnie obowiązującego prawa wniosków i zgód urzędowych. Dodatkowo, ważny jest dla nas przepływ informacji o planowanych remontach m.in. dróg, czy chodników. Umożliwia nam to sprawne planowanie prac i możliwość ewentualnego ziemnego ułożenia infrastruktury telekomunikacyjnej.

O!: Jakie macie założenia terminowe w przypadku gmin Jaktorów i Żabia Wola? Czy planujecie, a jeżeli tak to kiedy pokrycie całych obszarów gmin swoimi sieciami światłowodowymi?
M. Ch.: Prace planujemy zacząć wykonywać jak najszybciej. Jesteśmy na etapie uzyskiwania niezbędnych zgód i decyzji. Z uwagi na zbliżającą się zimę, nie jesteśmy w stanie podać konkretnej daty rozpoczęcia i zakończenia prac. Wszystko uzależniamy od warunków atmosferycznych. Na pewno nie będziemy zwlekać. Większość naszych ekip technicznych, zostanie skierowane do realizacji tych projektów. Rozpoczęte prace będziemy wykonywać sukcesywnie.

O!: Czy planują Państwo swój rozwój w kolejnych gminach powiatów grodziskiego i pruszkowskiego? Na przykład w gminie Baranów?
M. Ch.: Od kilkunastu lat sukcesywnie powiększamy zasięg naszej sieci. Staramy się i docieramy wszędzie tam gdzie znani z mediów Operatorzy telekomunikacyjni tylko deklarują budowanie swoich Sieci. Świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Ciągle rozbudowujemy też ofertę świadczonych usług. Już w tym momencie, planujemy kolejne inwestycje na terenie powiatu grodziskiego i pruszkowskiego. Stale współpracujemy też z inwestującymi na tym terenie Deweloperami. Na ten moment nie chcemy i nie możemy do końca zdradzać planów biznesowych, ale zapewniam, że są dalekosiężne i na pewno nie pominiemy żadnych miejscowości, których mieszkańcy zgłoszą chęć korzystania z naszych usług. Zaznaczmy, że ostateczne decyzje dotyczące gminy Baranów uzależniamy od decyzji dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie ukrywamy, że nie będziemy inwestować na terenie, który za jakiś czas zostanie wywłaszczony, a mieszkańcy wysiedleni.
Zachęcamy do kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta. Adres e-mail biuro@netfala.pl lub telefon 22 350 47 00. Zgłoszenie chęci przyłączenia do sieci światłowodowej można również wysyłać poprzez formularz kontaktowy na naszej stronie www.netfala.pl
 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: