Zaszczep wnuczka :)

Jak wskazują specjaliści nieuchronnie zbliża się czwarta fala zakażeń koronawirusem. Jak ją przejdziemy będzie zależało przede wszystkim od tego ile osób zaszczepi się do tego czasu.

Okres wakacyjny spowodował, że szczepienia przeciw koronawirusowi zwolniły. Wprowadzone z początkiem roku szczepienia populacyjne gwarantowały najpierw możliwość uodpornienia się na COVID-19 osobom starszym, a później z czasem coraz młodszym. Ci pierwsi lepiej wykorzystali swoją szansę i liczniej udali się do punktów szczepień. Młodsi natomiast z różnych powodów odłożyli swoje szczepienia. W gminie Jaktorów najliczniej zaszczepioną grupą są osoby w wieku 70+. Zaszczepionych co najmniej pierwszą dawką jest 71% osób. Drugą w kolejności jest grupa 60-69 lat. Tutaj aż 69% osób skorzystało z darmowych szczepionek. Jednak idąc dalej w coraz niższe grupy wiekowe nie jest już tak kolorowo. W grupie 40-59 lat zaszczepionych jest 57%, 20-39 lat 42%, a w grupie 12-19 zaledwie 23%.

O ile zeszły rok bardzo nas doświadczył i w każdego bliższym lub dalszym otoczeniu ktoś zmarł na COVID-19, to w przypadku osób zaszczepionych już tak dramatycznych sytuacji nie ma. I dlatego teraz jest najwyższa pora, aby i młode osoby podjęły działania, które mają na celu powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się choroby. Mamy okres letni, gdzie bez problemu można zaszczepić się i uodpornić przed jesienią, która zbliża się, a razem z nią zagrożenie dla niezaszczepionych. Rozmawiajmy ze sobą i przekonujmy się do szczepień. Dzięki rozwojowi medycyny mamy możliwość walki z wirusem. Kiedyś tak dobrze nie było i przede wszystkim osoby starsze i bardziej doświadczone życiowo powinny przekazywać to młodzieży.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: