Zaszczep się w Jaktorowie

Na szczepienia przeciw COVID-19 nie trzeba już czekać w nieskończoność. Kolejki skracają się, a jednym z głównych powodów jest powstawanie nowych punktów szczepień. Właśnie takim jest otwarty kilka dni temu Punkt Szczepień Powszechnych w Jaktorowie.

4 czerwca ruszył nowy punkt szczepień w Jaktorowie. Jest to już czwarta lokalizacja na terenie gminy, w której można zaszczepić się przeciw COVID-19. Mieszkańcy gminy do tej pory borykali się z problemem bardzo długiego czasu oczekiwania na termin szczepienia w lokalnych punktach. Terminy wynosiły nawet do półtora miesiąca. Teraz jednak zmieniło się to diametralnie i zaszczepić się można nawet z dnia na dzień. Dzięki temu nie tylko mieszkańcy gminy mogą przyspieszyć termin swojej wizyty nie musząc jechać na drugi koniec kraju, ale i osoby z sąsiednich gmin mogą w niewielkiej odległości od domu skorzystać z szansy na uodpornienie się na wirusa, który jest zmorą ludzkości od ponad roku.

Władze gminy Jaktorów od razu po otrzymaniu informacji o możliwości utworzenia własnego punktu szczepień podjęły działania w celu jego uruchomienia. Dzięki świetnej współpracy z Centrum Medycznym w Jaktorowie udało przygotować się budynek po byłym gimnazjum. O ile mówi się, że ostatnio w całym kraju tempo szczepień zwalnia, to na zachodnim Mazowszu nadal trzeba oczekiwać w kolejkach na przyjęcie choćby pierwszej dawki. Dlatego wprost można powiedzieć, że decyzja lokalnych władz była bardzo słuszna.

Ponadto od poniedziałku ruszyła możliwość szczepienia dzieci 12+. Jest to kolejny etap uzyskiwania odporności populacyjnej. Na razie dopuszczona dla dzieci jest tylko szczepionka Pfizer-a, ale na szczęście właśnie taką posiada Punkt Szczepień Powszechnych w Jaktorowie.

A jak można zgłosić się do punktu i zarejestrować na szczepienie? O to zapytaliśmy Macieja Kowalskiego, Kierownika Referatu Bezpieczeństwa, Informatyki i Monitoringu w jaktorowskim urzędzie, który jest jednocześnie powołanym na wniosek Wojewody Mazowieckiego gminnym koordynatorem do spraw szczepień: „Szanowni Państwo, standardowo zapisy możliwe są przez internet na stronie pacjent.gov.pl, na ogólnopolskiej infolinii pod numerem 989 lub bezpośrednio pod numerem punktu szczepień, tj. 509 316 709. Z zaznaczeniem, że jeżeli nie ma wolnych terminów na platformie pacjent.gov.pl, to zachęcamy do kontaktu bezpośrednio z puntem pod numerem telefonu komórkowego. Gdy mają Państwo jakiś problem i chcą przyspieszyć termin szczepienia, to często udaje nam się tego dokonać. Podstawową ideą utworzenia Punktu Szczepień Powszechnych w Jaktorowie była chęć pomocy obywatelkom i obywatelom. Umożliwienia im jak najszybszego uodpornienia się na nowego wirusa poprzez szybkie zaszczepienie. I ta wizja przyświeca nam cały czas. Dlatego staramy się pomóc każdej osobie, która do nas dzwoni i jednocześnie zachęcamy do kontaktu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: