Wakacje to zawsze okres, podczas którego przeprowadzanych jest wiele inwestycji oświatowych. Niemal w każdej placówce oświatowej w tym okresie przeprowadza się niezbędną konserwacje i remonty. Wraz z końcem wakacji z reguły kończą się też większe inwestycje. Przedstawiamy poniżej najważniejsze z nich, których dokonano w naszej okolicy.

Michałowice
Chyba największą inwestycją oświatową w naszej okolicy była modernizacja szkoły w Michałowicach. Szkoła zmieniła się nie do poznania! Pod koniec sierpnia 2022 r. zakończono roboty budowlane dotyczące „Termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach”. Inwestycja zakładała m.in.: wykonanie ocieplenia budynku i wykonanie nowej elewacji, remontu dachu, remontu schodów i budowę pochylni dla niepełnosprawnych, montaż instalacji fotowoltaicznej i pomp ciepła, wymianę okien. Koszt robót budowlanych wyniósł: 6 083 785,79 zł brutto.

Remont szkoły w Michałowicach zakończony

Oprócz termomodernizacji wraz z końcem wakacji zakończone zostały prace związane z:

  • utworzenie nowego zaplecza kuchennego
  • powiększenie jadalni poprzez wyburzenie ścianki działowej,
  • budowa instalacji wod-kan, instalacji wentylacji, instalacji elektrycznych.
  • dostosowanie budynku szkoły do wymagań ochrony przeciwpożarowej
  • połączenie pom. D101 i D101A , przeniesienie tablicy interakcyjnej, modernizacja toalety dla personelu w bloku A, wymiana drzwi wewnętrznych w bloku B

Koszt robót budowlanych wyniósł: 683 793,46 zł brutto
Na koniec września zaplanowany jest koniec rozbudowy sali gimnastycznej. Prace prowadzone są od marca 2021 r. i obejmują przede wszystkim:

  • rozbudowę sali sportowej,
  • budowę trybun dla ok. 190 uczniów/widzów,
  • przebudowę szatni i sanitariatów, pomieszczeń dla nauczycieli i magazynków
  • budowę widny,
  • zmiany w otoczeniu budynku

Po zakończeniu prac powstanie pełnowymiarowa hala sportowa z boiskiem o wymiarach 19,0x36,0 umożliwiającym między innymi przeprowadzenie rozgrywek sportowych: piłki siatkowej, koszykówki, tenisa rangi mistrzowskiej lub ogólnopolskiej.
Wartość robót: 8 181 186,82 zł brutto.


Milanówek
W wakacje trwały prace przy termomodernizacji szkoły podstawowej nr 1 i 3. Jest to największa od lat inwestycja związana z oświatą w Milanówku, na którą miasto dostało ponad 3,1 mln zł dofinansowania. Wykorzystując przerwę wakacyjną, wykonawcy starali się przeprowadzić dużą część uciążliwych i generujących hałas prac. Niestety, same wakacje to zdecydowanie za krótki okres na tak szeroki remont. Prace są obecnie prowadzone zgodnie z harmonogramem. Działania utrudniające naukę uczniom wykonywane są popołudniami i w weekendy.

Trwa termomodernizacja Milanowskich Szkół


Pruszków
1 września 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 w Pruszkowie oprócz inauguracji nowego roku szkolnego dokonano również uroczystego otwarcia miejskiej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWY.

Miasto Pruszków w okresie wakacji intensywnie przygotowywało się do uruchomienia lokalnej SOWY, dzięki czemu już dziś zapraszamy do odwiedzania nowego inspirującego miejsca na mapie pruszkowskiej edukacji.

Pomysł na funkcjonowanie SOWY to przede wszystkim zachęta do samodzielnego eksplorowania wiedzy, rozbudzania samodzielności poznawczej, próba zaprezentowania nauki jako przestrzeni interdyscyplinarnej. Wszystkie eksponaty zaprezentowane w pruszkowskiej SOWIE są dostępne dla zwiedzających, można ich dotknąć, sprawdzić, jak działają i jakie zjawiska oraz prawa rządzące światem prezentują. Co ważne, wszystkie te eksponaty mogą być wykorzystywane w zajęciach lekcyjnych, gdyż są ujęte w kluczu podstawy programowej szkół podstawowych. Wystawa z eksponatami to nie jedyna część SOWY. Równie interesująca jest część zwana MAJSTERNIĄ.

Warto zaznaczyć, że placówka ma charakter otwarty. We wrześniu z jej możliwościami zapoznawana będzie kadra nauczycielska. Na październik planowane jest udostępnienie centrum dla szerszego grona zainteresowanych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: