Trwa rozbudowa 10-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 579 z Kazunia Polskiego do Radziejowic, która łączy ze sobą powiat żyrardowski i grodziski. Droga stanowi jeden z najczęściej uczęszczanych szlaków, którym porusza się co dziennie nawet 40 tysięcy samochodów, i który stanowi dogodny przejazd z autostrady A2 do krajowej „ósemki”.

Przypomnijmy,  prace rozpoczęły się w marcu minionego roku i obejmują m.in. poszerzenie ulicy, budowę odwodnienia, chodników i ścieżek rowerowych. Planowana jest także budowa dwóch rond, które znajdować się będą na skrzyżowaniu drogi z ulicą Meksykańską u zbiegu Mościsk i Makówki oraz na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną w Kuklówce. W tym roku na kolejny etap prac przeznaczono 17 milionów 700 tysięcy złotych. Jest to w tej chwili największa inwestycja prowadzona przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

- Prace są zaawansowane, jeśli chodzi o realizację zadania przez firmę Skanska. Firma przyspieszyła nawet harmonogram zadań, ponieważ położyła już masy ścieralne i można korzystać z tej drogi w zasadzie już w tej chwili. Myślę, że firma Skanska spokojnie zrobi to przed ustalonym czasem, jeżeli nic nie zdarzy się po drodze, co jest związane z usuwaniem ewentualnych kolizji. -  mówi Zbigniew Ostrowski, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Zakończenie prac przewiduje się na czerwiec tego roku, ale jak zapowiada Dyrektor jest to początek remontu drogi 579, która stanie się częścią zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego. Na tę chwilę wartość tego zadania to 70 milionów złotych, z czego 80% pochodzi z środków unijnych.

Tą jak i wiele innych ciekawych informacji przeczytali Państwo dzięki

Kliknij tutaj by odsłuchać materiał!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: