W związku z pracami związanymi z przebudową dworca Warszawa Zachodnia i stacji Ożarów Mazowiecki, 14 marca zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich i warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej.

W związku z powyższym ruch pociągów na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów KM skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Na linii R1 Warszawa-Skierniewice zmiany dotkną pasażerów pociągów „Wiedenka”, popołudniowego pociągu „Bolimek”. Będą one rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Główna. Ta sama zmiana dotyczyć będzie też kilku pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego. Należy więc dokładnie sprawdzić stację, do której dotrze pociąg.

Zmiany czekają też pasażerów SKM. W pierwszym okresie – od 14 do 25 marca, wcześnie rano i późnym wieczorem – pociągi SKM linii S1 i S2, jadące w kierunku Otwocka i Sulejówka Miłosny będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo dla części pociągów SKM S1 zostanie wprowadzona trasa skrócona z Otwocka przez Warszawę Śródmieście do Warszawy Zachodniej. Oznacza to, że nie będą kursowały w obu kierunkach pomiędzy Warszawą Zachodnią a Pruszkowem.

Większe zmiany czekają pasażerów linii R3 Warszawa-Łowicz. Rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Rozkład jazdy ulegnie zmianie również 16 kwietnia, 11 maja oraz 26 maja. Od 16 kwietnia z uwagi na wprowadzenie ruchu jednotorowego od przystanku Warszawa Gołąbki do stacji Błonie część odwołanych połączeń zostanie zastąpionych przez zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Warszawa Włochy – Błonie.

Rozkłady do pobrania:

R1 Warszawa-Skierniewice 14 III-12 VI
R3 Warszawa-Kutno 14 III-15 IV
R3 Warszawa-Kutno 16 IV-10 V
R3 Warszawa-Kutno 11-25 V
R3 Warszawa-Kutno 26 V-12 VI
SKM linia S1 14-25 III


HONOROWANIE BILETÓW

Bilety ZTM (wszystkie rodzaje, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich w obu kierunkach na odcinkach:

  • Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  • Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską),
  • linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną / Warszawę Śródmieście,
  • Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.03.2021 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na kartach muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra.  

Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkie rodzaje do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

  • linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina,
  • linii S3 i S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: