Ruch pociągów WKD przeniesiony na drugi tor

Warszawska Kolej Dojazdowa sp. z o.o. informuje, że od dnia 30.10.2023 (poniedziałek), od godz. 3:00 do odwołania ruch pasażerski na odcinku od stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska do stacji Podkowa Leśna Główna zostaje w obydwu kierunkach przeniesiony na tor nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy).

Przeniesienie ruchu pociągów pasażerskich na przebudowany tor nr 2 następuje w ramach kolejnego etapu realizacji robót budowlanych w zakresie rozbudowy linii kolejowej nr 47 na szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska. Równocześnie otwarte dla obsługi podróżnych zostają wszystkie nowe perony zlokalizowane po prawej stronie toru nr 2 (patrząc w kierunku Warszawy).

Dotychczas użytkowany dla potrzeb ruchu pasażerskiego tor nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego) wraz ze wszystkimi zlokalizowanymi po jego prawej stronie peronami (Podkowa Leśna Zachodnia, Kazimierówka, Brzózki, Grodzisk Maz. Okrężna, Grodzisk Maz. Piaskowa, Grodzisk Maz. Jordanowice) zostaje zamknięty do odwołania w celu zrealizowania pozostających robót wykończeniowych.

Rozkład jazdy pociągów WKD w dniach 30-31.10.2023 (poniedziałek-wtorek) pozostaje bez zmian. Przypominamy, że od dnia 01.11.2023 (środa) zacznie obowiązywać nowy, tymczasowy rozkład jazdy pociągów i zastępczej komunikacji autobusowej.

Wszystkich podróżnych z uwagi na wprowadzenie zmienionej organizacji ruchu, w obydwu kierunkach wyłącznie po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) uprzejmie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w przemieszczaniu się w obrębie peronów jak również w ich najbliższym sąsiedztwie!

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: