Po wczorajszej wichurze sytuacja w naszej okolicy powoli wraca do normy. Strażacy i służby porządkowe miały tej nocy bardzo dużo pracy. Choć miejscami straty materialne są poważne, najważniejsze, że nikt nie ucierpiał. Niestety jeszcze nie wszyscy mają prąd.

Pierwsze zgłoszenia o połamanych drzewach zaczęły napływać do straży pożarnej wczoraj  po godzinie 21. Jak tłumaczył nam Oficer Prasowy KP PSP Pruszków , mł. bryg. Karol Kroć ,na terenie powiatu pruszkowskiego odnotowano 30 zdarzeń wymagających interwencji strażaków. Dotyczyły one głównie usuwania połamanych i przechylonych drzew. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał. Większość zgłoszeń pochodziła z gmin Nadarzyn, Michałowice i Pruszków.

W powiecie grodziskim sytuacja wyglądało nieco poważniej. Strażacy do rana odnotowali 55 zdarzeń, Jak tłumaczył nam asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy KP PSP w Grodzisku Mazowieckim, większość zdarzeń dotyczyła wiatrołomów, usuwania złamanych drzew, czy uszkodzonych linii energetycznych.

Było też kilka nietypowych zdarzeń. w Kraśniczej Woli. Wiatr uniósł i przewrócił blaszany garaż. W Książenicach silny wiatr zerwał poszycie dachu. Najpoważniejsze interwencje miały jednak miejsce w Milanówku i Podkowie Leśnej.

Jak mówił nam Sławomir Wieleciński prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanówku, milanowska jednostka wyjeżdżała tej nocy 12 razy. Najpoważniejszym zdarzeniem był pożar w Milanówku. Zerwana została linia niskiego napięcia, od której zapalił się samochód i składowisko drewna. Drugim poważnym zdarzeniem było zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowców w Żółwinie. Z powodu braku karetek w rejonie, do chorej osoby z Podkowy Leśnej wysłany został śmigłowiec LPR.

Wichura spowodowała duże uszkodzenia w sieciach energetycznych i niestety do momentu przygotowania artykułu wiele osób nie miało jeszcze prądu. Na terenie Rejonu Energetycznego Pruszków, o godzinie 6 rano ponad 9500 odbiorców nie miało energii elektrycznej. Do godziny 14:00, liczba ta zmniejszyła się do 1600 odbiorców. Jak zapewniają energetycy do piątkowego wieczora mają zostać naprawione wszystkie linie średniego napięcia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: