W ostatnim czasie PKP PLK informowało o postępie prac przy przebudowie Warszawy Zachodniej i linii średnicowej. Przy okazji dowiedzieliśmy się o planowanym całkowitym zamknięciu podmiejskiej linii średnicowej na okres wakacji,

Od soboty rano, 22 kwietnia, z powrotem przejezdne będą dwa tory podmiejskie linii średnicowej. Na stacji Warszawa Zachodnia przebudowywane są obecnie perony 3, 4 i 5. Budowane jest zadaszenie i szerszy tunel dla pieszych.

Kolejny ważny etap inwestycji przewidziany jest od 25 czerwca do 2 września. Wykonawca rozpocznie przebudowę dwóch torów podmiejskich od strony wschodniej stacji wraz z rozjazdami. W związku z powyższym planowane jest wstrzymanie ruchu pociągów na podmiejskiej linii średnicowej w okresie wakacyjnym. Przekazany przewoźnikom projekt rozkładu jazdy przewiduje między innymi, że część pociągów od strony wschodniej będzie dojeżdżało do przystanku Warszawa Stadion, a część będzie przejeżdżało linią dalekobieżną. Od września pociągi wrócą na dwa nowe tory podmiejskie.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: