9 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego przedszkola w Gminie Michałowice. Była to niezwykła okazja, aby przyjrzeć się z bliska budynkowi, architekturze oraz całemu wyposażeniu. W wydarzeniu wzięły udział rodziny z dziećmi, dyrekcja przedszkola, rada pedagogiczna, pracownicy przedszkola oraz przedstawiciele władz.

Oficjalne otwarcie przedszkola nastąpiło poprzez przecięcie wstęgi, czego dokonali wspólnie: Pani Laura z grupy: „Pszczółek” wraz z Małgorzatą Pachecką – Wójtem Gminy Michałowice, Renata Bontron – dyrektor przedszkola, Beata Rycerska – przewodnicząca Rady gminy, Agnieszka Czekalska – wicedyrektor przedszkola, Jerzy Sierak – były zastępca wójta gminy, przedstawiciele władz samorządowych, projektant przedszkola oraz wykonawcy obiektu. W dalszej części programu uczestnicy wydarzenia obejrzeli przedstawienie w wykonaniu dzieci z przedszkolnych grup: „Biedronki”, „Misie”, „Pszczółki”, „Słoneczka” i „Zajączki”. Chwila ta przyniosła wiele radości zebranej publiczności. Specjalnie na tą okazję, z myślą o najmłodszych Wójt gminy – Małgorzata Pachecka przygotowała niespodziankę, którą obdarowała przedszkolaki. Prezentem była książeczka zatytułowana „Gmina Michałowice – Mój zielony dom” przedstawiająca wszystkie miejscowości, w tym nowe przeszkole w Regułach.

- Przedszkole wybudowaliśmy z myślą o dzieciach, które są w tym przedszkolu dziś i o tych, które będą w przyszłości z niego korzystać. Szczęście dziecka jest najważniejsze, dlatego zadbaliśmy o to, o co mogliśmy zadbać, czyli o architekturę, technologię i o dobry klimat. Ten budynek to architektura współczesna, która doskonale wpisuje się w charakter Gminy Michałowice – mówiła Małgorzata Pachecka. Wśród wystąpień znalazły się również przemówienia: przedstawiciela marszałka województwa – Emila Sawickiego, wiceprezesa firmy Ekoenergia oraz wiceprzewodniczącej Rady rodziców – Emilii Macudy-Morawskiej.

Warto wspomnieć, że koncepcja nowego przedszkola powstała z myślą o energoefektywności. Wprowadzono nowe technologie pozwalające zaoszczędzić energię. Należą do nich m.in. „zielony dach”, system ogrzewania i wentylacji, oświetlenie typu LED czy panele fotowoltaiczne. Charakterystyczne dla budowli są duże przeszklenia. Na parterze znajduje się hol wejściowy, 9 sal dydaktycznych oraz pomieszczenie szatniowo-sanitarne. Dodatkowo także kuchnia oraz jadalnia dla dzieci. Na piętrze mieszczą się sale do terapii sensorycznej i wielozmysłowego odczuwania, pokój doświadczenia świata pełniący funkcję rekreacyjną, pokoje biurowo-administracyjne oraz pomieszczenia techniczne. Cała powierzchnia użytkowa wynosi ok. 2000 m2. Do przedszkola uczęszczać będzie ok. 230 dzieci, stąd ważne jest, aby spędzone w nim godziny wpłynęły pozytywnie na ich samopoczucie. – To przedszkole jest efektem współpracy z Radą Gminy Michałowice z architektami z firmy „MOC Architekci” oraz z firmą „Ekoenergia”. Jest dowodem zaangażowania wieloosobowego zespołu po stronie Urzędu Gminy Michałowice. Podziękowania należą się także dyrekcji przedszkola oraz nauczycielom za ich wkład i wykonaną pracę – mówiła Małgorzata Pachecka, Wójt Gminy Michałowice.

Nowe przedszkole nie jest jedyną inwestycją prowadzoną na terenie gminy. – Drugie przedszkole pochodzi z lat 70. Liczę na to, że uda się stworzyć nową konstrukcje budowli przedszkola. Pragnę zaznaczyć, iż mamy bardzo dobry projekt oraz pozwolenie na budowę. Jesteśmy już po pierwszym przetargu. Mam nadzieję, że uda nam się pomyślenie go zrealizować do końca grudnia i wtedy będziemy mogli podpisać umowę, a następnie przystąpić do dalszego działania – mówiła Małgorzata Pachecka.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Wyjątkowe przedszkole otwarte!


To może Cię zainteresować: