Chopin w milanowskiej "Trójce"

Obchody  Roku Chopinowskiego w Milanówku rozpoczął Tydzień Fryderyka Chopina w Zespole Szkół Gminnych nr 3. Swojego patrona szkoła uczciła bardzo bogatym programem.
Dnia 1-go marca, w poniedziałek, odbył się uroczysty koncert inauguracyjny „Muzyka niejedno ma imię" w wykonaniu uczniów szkoły. Mogliśmy usłyszeć utwory  kompozytora w wykonaniu gitarzystów, skrzypków, flecistki, a nawet saksofonisty.  We wtorek adbyła się sesja naukowa „Prawie wszystko o Chopinie”. W kolejnych dniach uczniowie brali udział w turnieju wiedzy o kompozytorze, konkursie plastyczno-literackim, recytatorskim, oglądali film Jemu poświęcony. 
Tydzień Chopinowski zakończył piątkowy uroczysty koncert. Zaproszonych gości, w tym starostę powiatu grodziskiego, burmistrza Milanówka i milanowskich radnych powitał dyrektor szkoły, Krzysztof Filipiak. W wykonaniu Katarzyny Kraszewskiej, absolwentki Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego mogliśmy usłyszeć: Walca a-moll op. 34, 4 Mazurki op. 24, Scherzo b-moll op. 31, Nokturn c-moll op. 48 nr 1, Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur op. 22.  Słuchacze nagrodzili pianistkę gromkimi brawami.
Kolejną pozycją obchodów Roku Chopinowskiego w Milanówku jest koncert fortepianowy w wykonaniu prof. Kazimierza Gierżoda pt. ”Chopin świata obywatel”, na  który odbył się w 12. marca w piątek w Teatrze Letnim wspólorganizowany przez Milanowskie Centrum Kultury i Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Rok Chopinowski w Zespole Szkół Nr 3 w Milanówku


To może Cię zainteresować: