Ostatnia sesja budżetowa w Milanówku uwypukliła konflikt na linii Burmistrz - Rada Miasta. Niestety, odnosimy wrażenie, że ofiarą tego konfliktu stały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 2, co wzburzyło wielu rodziców i mieszkańców miasta-ogrodu.

Sesja budżetowa w Milanówku, jest materiałem na kilka artykułów. My skupimy się tu jednak na niezrozumiałych dla wielu naszych czytelników działaniach radnych, którzy jakby na złość Burmistrzowi, forsowali swe pomysły kosztem milanowskich dzieci.

Wspomniana zmiana dotyczyła planów modernizacji Szkoły Podstawowej nr. 2 i wzburzyła wielu rodziców uczniów. W listach do redakcji wskazywali na pilne potrzeby modernizacji placówki. Nie byli w stanie zrozumieć dlaczego radni zabrali 200 tys. zł. przeznaczonych na tę szkołę i taką samą kwotę przeznaczyli na rozbiórkę budynku Teatru Letniego pomimo, że w najbliższych latach nie ma szans by powstało coś w tym miejscu. Dodatkowo zagadką pozostawałby los przechowywanych w tym obiekcie sprzętów MCK niezbędnych przy realizacji różnych imprez.

W związku z tą bulwersującą sytuacją Burmistrz zdecydował o złożeniu do Biura Rady Miasta Milanówka wniosku o zwołanie sesji, na której wnioskował będzie o zmianę budżetu i ponowne przeznaczenie środków na modernizację placówki. Ta została zwołana na dziś, poniedziałek, 13 stycznia, na godzinę 17:30. Poprzedzi ją posiedzenie komisji o godzinie 16:30. Gorąco zachęcamy do przybycia wszystkich mieszkańców, którzy będą mieli okazję wysłuchać dyskusji nad problemem i miejmy nadzieję, wysłuchać argumentów radnych, którzy głosowali za zdjęciem środków na modernizację szkoły. O informacje w tej sprawie prosiliśmy mailem, jak i poprzez SMS panią Przewodniczącą Janinę Moławę. Niestety, jak to ma w zwyczaju, pomimo czasu poświęconego na aktywność facebookową nie znalazła go na przedstawienie swoich argumentów czytelnikom. Niestety, to nie pierwsze takie działanie Pani Przewodniczącej, ale o tym jak i o kolejnej uznanej przez wojewodę skardze na bezczynność milanowskiej Rady napiszemy w najbliższym czasie.

Przypominamy: sesja 13 stycznia 2020 roku o godzinie 17:30.

fot. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Armii Krajowej w Milanówku

AKTUALIZACJA (2020-01-16): Odpowiedź Pani Janiny Moławy została do nas przesłana pocztą tradycyjną, wysłana dzień po terminie, który prosiłem ze względu na publikację artykułu. Pomimo, że zwracałem się o nią mailem i Pani przewodnicząca doskonale zna adres e-mail redakcji, wysłana zostałą w taki sposób by nie dotarła do nas przed Sesją Nadzwycajną, której dotyczył artykuł. Z resztą o tym, jak i innych manipulacjach i cynicznych gierkach przewodzniczącej Janiny Moławy napiszemy w najbliżzym czasie.

 

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: